Gitlab zaliczył zgon na prawie cały dzień, wszystko przez nie uwagę administratora

Serwis Gitlab.com zaliczył właśnie spektakularną awarię. Z informacji jakie udało się uzyskać wiemy, że admin przez przypadek skasował produkcyjną bazę danych! Nie było by jednak takiego wielkiego zamieszania gdyby nie fakt, że mechanizm przywracania kopii zapasowych również nawalił:

1.02.17, 10:55

Obecnie wszyscy programiści korzystający z usług tego serwisu nie mają dostępu do kodu źródłowego swoich projektów, po wejściu na stronę główną Gitlaba ujrzymy taki komunikat: Nie wiadomo również kiedy uda się przywrócić pełną sprawność serwisu i jakie dane zostaną odzyskane. Co ciekawe w ciągu ostatniego miesiąca nie jest to jedyna awaria tego popularnego wśród programistów portalu. Całkiem niedawno Gitlab informował użytkowników o przekroczeniu dostępnej pamięci i konieczności aktualizacji kont do wersji premium, jak się okazało kilka godzi później był to błąd po stronie oprogramowania Gitlaba i powodował on nic innego jak to, że repozytorium które normalnie zajmowało 18 Mb nagle rozrastało się do 18 Gb. Na szczęście ta awaria została w miarę szybko naprawiona.

1.02.17, 19:00

Baza danych która uległa skasowaniu została właśnie przywrócona. Repozytoria prawdopodobnie były przez cały czas awarii były bezpieczne problem dotyczył danych użytkowników, issue, tasków itd. Jak zapewniają administratorzy Gitlaba wszystko obecnie działa poprawnie.

Przeczytaj również

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest