Google wprowadza dotacje w YouTube

Google poniósł ostatnio sromotną klęskę bezskutecznie próbując przejąć serwis Twitch.tv znany wśród internautów z genialnych transmisji video z gier komputerowych. Ta porażka zmusiła giganta z Mountain View do przyspieszonych zmian w serwisie YouTube polegających na przystosowaniu go do obecnych realiów. Internet zmienia się z minuty na minutę i żeby utrzymać swoją dotychczasową pozycję trzeba stale rozwijać swojego usługi. Jak widać Google doskonale o tym wie…

Fot: Stuck in Customs, Flickr | CC.

Fot: Stuck in Customs, Flickr | CC.

System dotacji jaki został wprowadzony w serwisie YouTube jak każda nowość wprowadzana przez gigantów branży IT nie jest oczywiście dostępna na wszystkich rynkach do których niestety zalicza się nasze rodzime podwórko. Ciekawe jest jednak to iż cała usługa przekazywania drobnych wpłat na konta twórców jest oparta o wirtualny portfel Google czyli Google Wallet (www.google.com/wallet), który został uruchomiony już jakiś czas temu. Jak widać główny trzon całej tej usługi był już zaprojektowany, a taki ruch mógł zostać wykonany znacznie wcześniej.

Oczywiście przekazywanie dotacji bezpośrednio przez portal YouTube i technologię Google będzie wiązało się również z przekazaniem drobnej prowizji gigantowi z Doliny Krzemowej, będzie to więc dodatkowa okazja to zwiększenia zysku. W Stanach Zjednoczonych jest to 5% i 21 centów, a w Japonii kwota ta wynosi również 5% oraz 22 jeny niezależnie od wysokości przekazywanego datku.

Ciekawe jak do tych nowości podejdą sami właściciele kanałów na YT bowiem już od dawana zbierają oni dotacje za pośrednictwem PayPal’a czy podając własny numer konta bankowego. Tutaj przynajmniej mamy pewność, że 100% kwoty trafi do danej osoby i nie zasili przy okazji kont przeróżnych pośredników.

Przeczytaj również

, , , ,

Dodaj komentarz

guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest