Nowa opcja na Facebooku do zapisywania postów oraz innych interesujących treści

Od niedawna użytkownicy portalu Marka Zuckerberga mają możliwość zapisywania interesujących postów. Wygodne narzędzie pozwala zapisywać szczególnie interesujące treści i w łatwy sposób do nich wracać.

Fot: marcopako, Flickr CC.

Fot: marcopako, Flickr CC.

Przydatność opcji „zapisz” na Facebook’u, wynika z prostych przesłanek. Niektórym udostępnianym przez naszych znajomych artykułom, filmom czy ofertom nie możemy bowiem od razu poświęcić wystarczającej ilości czasu. Często jednak chcemy do pewnych treści wrócić, nie tracąc jednocześnie czasu na ich odnajdywanie. Temu właśnie służy nowa opcja Facebooka – mówi Katarzyna Kłopotek, Junior PR Specialist GRUPA 365NET.

Jak zapisać informację z posta? To bardzo proste. Z dostępnych, oznaczonych strzałką „V” (w prawym górnym rogu przy każdym poście) opcji ,należy wybrać „zapisz”. Aby wyświetlić zapisaną informację, wystarczy odnaleźć kategorię „zapisano” w bocznej lewej kolumnie.

Zapisy uporządkowane są według kategorii, a więc jako linki, miejsca, muzyka, książki, filmy, programy telewizyjne, wydarzenia, archiwum. Można również wyświetlić całość klikając „wszystko”. Zapisana zawartość będzie widoczna tylko dla użytkownika, chyba że zechce on ją udostępnić.

Wiele osób poruszało się do tej pory po dzienniku aktywności lub śladami osi czasu, przeszukiwało wysłane i odebrane wiadomości, żeby znaleźć ulubione zdjęcia lub linki. Posługiwanie się kategorią „zapisano” jest zatem o wiele szybsze, a co za tym idzie po prostu wygodniejsze. Po zapisie informacji z posta, trafia ona na czytelną, skategoryzowaną listę, którą możemy w dowolny sposób modyfikować.

W prawdzie zapisywanie wymaga jeszcze udoskonaleń, ale jest to zapewne tylko kwestią czasu. Nowa opcja działa idealnie w przypadku postów z linkami. Jednak w przypadku, gdy znajomy udostępni jednocześnie zdjęcie i link, nie będzie można tego zapisać.

Źródło: GRUPA 365 NET, InfoWire.

Przeczytaj również

,

Dodaj komentarz

guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest