Nowy domyślny motyw WordPress’a – twórcy znowu pozytywnie zaskoczyli!

Od co najmniej trzech lat domyślne motywy WordPress’a pozytywnie zaskakują nie tylko społeczność skupioną wołku tego projektu ale zwykłych internautów i blogerów, którzy na co dzień nie mają styczności z kodowaniem. Jeśli dobrze pamiętam, to zaczęło się od motywu „Twenty Twelve”, który swoich layoutem zapoczątkował „nową erę” WordPress’owych szablonów…

WordPress właśnie doczekał się nowego domyślnego motywu, który znowu bije na łeb na szyję wszystkie poprzednie szablony, co ciekawe za każdym razem zbierające bardzo dobre recenzje. Internauci po raz kolejny zostali miło zaskoczeni naprawdę całkiem fajnym minimalistycznym designem,  „magazynowym” układem strony oraz nowymi domyślnymi funkcjami dołączonymi bezpośrednio do motywu. Jego twórca Takashi Irie odwalił kawał naprawdę świetnej roboty, a próbkę jego pracy możecie podziwiać przeglądając demo najnowszego szablonu „Twenty Fifteen”: www.twentyfifteendemo.wordpress.com oraz prywatną stronę autora: www.takashiirie.com.

twenty-fifteen-home

W najnowszym domyślnym szablonie dla WordPressa na szczególną uwagę zasługują „galerie”, które zostały znakomicie zaprojektowane, podobnie jak w motywach premium. Teraz zdjęcia umieszczane w postaci „galerii” będą znakomicie prezentowane jako elegancka mozaika, a po kliknięciu będą powiększane do swoich naturalnych rozmiarów, i wyświetlane w eleganckim oknie:

twenty-fifteen-gallery

Pełnowymiarowe fotografie:

twenty-fifteen-gallery-full-image

Jak widać motyw prezentuje się naprawdę znakomicie i w połączeniu z fajnymi ilustracjami wpisów, można go bez żadnych kompleksów użyć na swojej stronie internetowej.

Oczywiście szablon ten jest w pełni responsywny i automatycznie dostosowuje się do różnych rozdzielczości ekranu, w tym na urządzeniach mobilnych czy tabletach. Użytkownik, ma również szereg możliwości personalizacji wyglądu, jak podmiana tła, co daje naprawdę fajne efekty.

Swoją drogą, to jestem bardzo ciekawy, czym znowu za rok zostaniemy zaskoczeni przez twórców WordPressa, czyżby przyszła pora na „material design”?

Ps: Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje zmian w kodzie źródłowym szablonu „Twenty Fifteen” to piszcie w komentarzach, a przygotuję poradniki związane z waszymi pomysłami ;-)

Przeczytaj również

, , , , ,

Dodaj komentarz

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
DMati
12 grudnia 2014 17:20

Hej hej, spokojnie z tymi galeriami. To efekt dzialania jetpacka a nie samej skorki.

Pin It on Pinterest