Windows 8.1 to największa niedoróbka jaką wypuścił Microsoft

Kilka tygodni temu postanowiłem przesiąść się z dość konserwatywnego systemu jakim był Windows 7 na nowoczesny kafelkowy interfejs Modern UI zaimplementowany w Windowsie 8.1. Na początku przeżyłem nie mały szok, jak pewnie każdy kto przesiadał się ze starszych wersji OS’u korporacji z Redmond na tą najnowszą. Jednak po kilku tygodniach używania tego „dzieła” mogę stwierdzić iż jest to strasznie niedopracowany produkt.

Fot: Michele Ficara Manganelli, Flickr | CC.

Fot: Michele Ficara Manganelli, Flickr | CC.

Windows 8.1 pomimo wielu ciekawych funkcji wciąż sprawia wrażenie całkowicie niedopracowanego systemu. Wiele aplikacji działa zdecydowanie gorzej niż pod Windowsem 7, a interfejs Modern UI czasami przeszkadza w użytkowaniu komputera tak bardzo, że wykonanie prostych czynności jest bardzo irytujące. Obecnie używam dwóch systemów operacyjnych – Mac OS X Mavericks oraz Windows 8.1 i muszę powiedzieć, że zdecydowanie lepiej pracuje się na komputerze Apple.  Widać, że gigant z Cupertino dokładnie przemyślał każdą zmianę w przeciwieństwie do Microsoftu.

8.1 to moim zdaniem jeden z najgorszych produktów wydanych przez Steve Ballmera i mam nadzieję, że zostanie on dopracowany i co najważniejsze doprowadzony do stanu używalności. Microsoft powinien skupić się na poprawie pulpitu, który traktowany jest jak zwykła aplikacja odpalona w Modern UI. Sprytna sztuczka programistyczna załatwiła sprawę znienawidzonego przez pracowników korporacji z Redmond desktopu. Po drugie wiele do życzenia pozostawia opcja zamykania programów odpalonych w Modern UI, praktycznie nie da się ich wyłączyć, a kiedy przejdzie się do innej aplikacji zostają one automatycznie zatrzymane przez co trzeba czekać do końca aż dany program zakończy wykonywanie zadanych mu czynności. Jest to strasznie irytujące. Tego typu rozwiązania sprawdzają się na tabletach oraz smartphone’ach, ale nie komputerach!

Windows 8.1 w konfrontacji z Mac OS X Mavericks przegrywa na wszystkich polach. Na systemie Apple zdecydowanie lepiej jest programować (choć kiedy porównamy XCode oraz Visual Studio to aplikacja Microsoftu zdecydowanie lepiej wypada) oraz surfować po internecie. Programiści w Redmond powinni się wziąć naprawdę do roboty.

Przeczytaj również

, , , , ,

Dodaj komentarz

guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest