Wirtualne inwestycje, prawdziwe nieruchomości…

Wpis ma charakter komercyjny.

Od czasu do czasu dostaję informację o różnych ciekawych aplikacjach, których twórcy w interesujący sposób zaimplementowali nowe rozwiązania technologiczne. Każdy z Was chyba słyszał o Pokemon Go i wykorzystanej w tym projekcie geolokalizacji, a przecież jeszcze nie tak dawno temu mało kto by pomyślał, że GPS i mapy Google mogą posłużyć do wirtualnej rozrywki. Ciekawe jest jednak nieco bardziej nowatorskie podejście jakie zaproponowali twórcy gry mobilnej Landlord Magnat Nieruchomości. Stworzyli oni aplikację wykorzystującą nie tylko geolokalizację ale również i big data.

Fot: Studio Reality Games.

Jak to jest zarządzać prawdziwymi nieruchomościami?

Studio Reality Games postawiło sobie poprzeczkę naprawdę wysoko bowiem pod względem technicznym jest nie lada sztuką stworzyć aplikację działającą na smrtphone’ach umożliwiającą graczowi zarządzanie „prawdziwymi” nieruchomościami w „prawdziwym” świecie. Cała innowacyjność tego projektu polega właśnie na zastosowaniu połączonych w jedną całość geolokalizacji, map oraz big data. Podczas rozgrywki mamy dostęp do ponad 50 milionów nieruchomości ale jak zaznaczają twórcy liczba ta jest w zasadzie nieskończona bowiem jeśli tylko coś istnieje w rzeczywistości może znaleźć się również w grze. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeżeli gracz, powiedzmy z USA doda jakiś obiekt do aplikacji to inni będą mogli go przykładowo kupić. Takie podejście powoduje, że tak naprawdę sami użytkownicy „budują” świat rozgrywki, który przynajmniej teoretycznie może rosnąć w nieskończoność.

Screen z gry Magnat nieruchomości.

Według oficjalnych statystyk gra ma już ponad 5 milionów pobrań w 190 krajach. Doczekała się ona również bardzo dobrych recenzji czemu zresztą nie ma się co dziwić. Aplikacja oprócz pewnego rodzaju innowacji ma też charakter edukacyjny bowiem przynajmniej „wirtualnie” możemy spróbować osiągnąć niezależność finansową inwestując na globalnym rynku nieruchomości.

Muszę przyznać, że twórcy mieli bardzo fajny pomysł, który też całkiem ciekawie zrealizowali. Warto więc w wolnej chwili pobrać i dać się wciągnąć w świat wirtualnych inwestycji. Dobra zabawa gwarantowana.

Wpis ma charakter komercyjny.

Przeczytaj również

, , , , ,

Dodaj komentarz

guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest