Cześć!

Jestem Łukasz i od ładnych paru lat mam przyjemność prowadzić bloga, którego właśnie czytasz. Wszystko zaczęło się już dawno temu, kiedy dostałem swój pierwszy komputer i postawiłem sobie jedno ważne pytanie – „Jak to wszystko działa?”. Tak rozpoczęła się moja wędrówka po świecie IT, a dokładniej po świecie programowania. W liceum trafiłem do klasy z rozszerzoną informatyką oraz matematyką, aby finalnie zakończyć edukację, zdobywając tytuł magistra informatyki na wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tak pokrótce przedstawia się moja dość skromna biografia, obejmująca lata edukacji.

Obecnie zawodowo zajmuję się tworzeniem aplikacji mobilnych w technologii .NET, a dokładniej w rozwiązaniu szerzej znanym pod nazwą .NET MAUI czy też Xamarin. Równie często, pracuję z innymi językami programowania, na studiach nauczyłem się, że nie można zamykać się na jedną technologię. Języki programowania, frameworki to tylko narzędzia. Nie ma czegoś takiego jak programista .NET/Java/Python/C/C++… – technologia ma znaczenie drugorzędne. Dobry inżynier korzysta z tego, co akurat w danej chwili jest najlepsze.

Czemu warto tutaj zaglądać?

Na wstępie chciałbym Ci serdecznie podziękować za poświęcenie swojego czasu i dobrnięcie do tego akapitu :) Mam nadzieję, że inne treści publikowane na blogu, również spełnią Twoje oczekiwania, a Ty znacząco poprawisz swoją wiedzę.

To właśnie chciałbym zrealizować za pośrednictwem narzędzia, jakim jest „blog programistyczny”. Odpowiadając na pytanie postawione w śródtytule – warto tutaj zaglądać właśnie dla poszerzania swojej wiedzy technicznej czy też ogólnego pojęcia o tym, co się dzieje w branży IT. Na blogu publikuję artykuły takie jak:

  • wpisy techniczne,
  • techniczne serie/kursy poświęcone konkretnemu zagadnieniu/technologii,
  • opisy problemów około programistycznych na które natrafiłem lub które podesłali mi czytelnicy,
  • informacje o ciekawych konferencjach branżowych, hackatonach i innych wydarzeniach związanych z IT,
  • ciekawe felietony, przemyślenia.

Spektrum jest dość szerokie więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego to wszystko robię?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – lubię tworzyć nowe rzeczy, dzielić się wiedzą i prowadzić swoje własne przedsięwzięcie. Poza tym mogę jeszcze dodać, że nie ma lepszej metody nauki oraz samorozwoju niż uczenie innych. Metoda ta została zresztą już jakiś czas temu zbadana przez naukowców, a jej opis znajdziecie w książce „Włam się do mózgu”, autora Radka Kotarskiego. Poza tym bloga założyłem jeszcze z kilku powodów:

  • braku sensownych blogów programistycznych, gdzie można byłoby znaleźć dobrej jakości materiały,
  • chęci wyróżnienia swojego CV w gąszczu innych aplikacji (i muszę powiedzieć, że to naprawdę działa – zakładajcie swoje blogi i dzielcie się wiedzą),
  • zdobycia praktycznego doświadczenia w prowadzeniu projektu programistycznego – nie ma co ukrywać, poza tworzeniem treści to też kawał czysto technicznej pracy.

Na koniec mam jeszcze jedną wielką prośbę. Jeśli znajdziesz tutaj, jakiś fajny materiał, to daj mi o tym znać! Jak się ze mną skontaktować? Wystarczy skrobnąć krótkiego maila i wysłać go na adres lukasz.dudzinski@strefakodera.pl.

Jeśli chcesz być na bieżąco z publikowanymi materiałami to gorąco zachęcam do zapisania się na newsletter.

Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Przy okazji chciałbym również dodać, że jak każdy z nas nie jestem osobą nieomylną. Jeśli widzisz, że gdzieś jest błąd lub coś można zrobić lepiej – to koniecznie daj mi o tym znać. Czy to w komentarzu, czy prywatnie poprzez wiadomość email. Warto dzielić się swoją wiedzą!

Pozdrawiam serdecznie,

Łukasz Dudziński – autor bloga StrefaKodera.pl.

Pin It on Pinterest