Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Chcesz zostać PROGRAMISTĄ? Z NOKIĄ możesz spełnić swoje marzenia zupełnie ZA DARMO!

Rozpoczyna się nabór do XVI edycji Nokia Academy – prowadzonego przez wrocławski oddział Nokii – projektu, który ma za zadanie spośród wielu fascynatów telekomunikacji wyłowić tych z największym potencjałem. Najlepsi mogą liczyć na stałą prace u lidera sektora ICT jeszcze w tym roku. Trzeba się jednak pośpieszyć, gdyż termin zgłoszenia aplikacji mija 25 lipca!

Nokia specjalizuje się w tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań systemowych dla zaawansowanego przesyłu danych w sieciach obsługujących urządzenia mobilne. To właśnie ta firma współtworzyła tak popularną dziś technologię przesyłu czwartej generacji (znaną pod nazwą LTE ), oraz jej następcę, czyli sieć 5G. Nic więc dziwnego, że trwają intensywne poszukiwania ludzi tak ambitnych i tak uzdolnionych, by mogli budować przyszłość nie tyle samej Nokii, co ogólnoświatowej telekomunikacji.

Czym jest Nokia Academy?

Jest to cykliczny program skierowany głównie do świeżo upieczonych absolwentów uczelni głównie technicznych, studentów ostatnich lat studiów oraz osób, które chciałyby rozpocząć ścieżkę zawodową w Nokii, ale nie posiadają jeszcze wystarczającego doświadczenia lub wszystkich wymaganych kompetencji. Wymagany jest chłonny umysł oraz podstawowa wiedza z zakresu programowania lub testowania, telekomunikacji, matematyki bądź dziedzin pokrewnych.

Do wyboru są dwa kursy: testowanie oprogramowania oraz programowanie w C++. Szkolenia dają możliwość zdobycia kompetencji, które pozwolą uczestnikom realizować się w nowych obszarach zawodowych oraz otrzymać propozycje stałej współpracy z Nokią.

Harmonogram Nokia Academy lato 2021.

Kogo szukają i kto „przechodzi dalej”?

Do tegorocznych edycji Nokia Academy zgłosiło się ponad 1000 osób. Projekt przyciąga zainteresowanie coraz szerszej rzeszy odbiorców i każda kolejna edycja znacznie przewyższy swoją poprzedniczkę skalą. 

Najnowsza edycja programu rozpocznie się 9 sierpnia, a zakończy 19 października. Wykłady oraz warsztaty będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godzinach 16:30-18:30.

Poszukiwani są przede wszystkim programiści pracujący w językach C++ oraz wnikliwi testerzy oprogramowania. Od kandydatów wymaga się – oprócz wiedzy – umiejętności twórczego rozwiązywania problemów i wychodzenia poza utarte ścieżki, poza schematy. Premiowane jest więc nieszablonowe myślenie. Tam, gdzie tworzy się innowacyjne rozwiązania, najważniejsi są ludzie.

Piotr Knapik, Talent Attraction Head regionu Europa Centralna w Nokii

Nokia Academy krok po kroku

Pierwszym krokiem jest – jak to zwykle bywa – zgłoszenie i rejestracja na nokiawroclaw.pl. Po pomyślnej weryfikacji nadchodzi krok drugi – Zaproszenie na wykład inauguracyjny. 

Ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną wszystkie spotkania w ramach Nokia Academy XVI będą odbywały się online.

Krok trzeci to test obejmujący zakres materiału przedstawionego na wykładzie, który sprawdza umiejętności przyswajania wiedzy oraz bada sposób myślenia kandydatów.

Ci, którzy zakwalifikują się do następnego – czwartego – etapu, odbędą dwumiesięczny cykl intensywnych szkoleń i warsztatów w ramach wybranego przez nich profilu. Szkolenia te są ostatnim etapem programu, po którym najlepsi uczestnicy otrzymają oferty stałego zatrudnienia w Nokii. Warunkiem jest jednak pomyślne ukończenie wspomnianego cyklu szkoleń – po tym etat w Nokii jest na wyciągnięcie ręki. 

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest