Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Co może być przyczyną problemów z uwierzytelnieniem Wi-Fi?

Wpis ma charakter komercyjny.

Problem z Internetem w telefonie czy też w tablecie na skutek zrywania połączenia czy też występowania błędu podczas uwierzytelniania wifi jest dosyć częstym zjawiskiem. Co może być przyczyną braku połączenia z Internetem w smartfonie? Jak poradzić sobie z problemem uwierzytelnienia wifi?

Z czego może wynikać problem z uwierzytelnieniem wifi?

Uwierzytelnienie wifi jest procesem, którego zadaniem jest potwierdzenie tożsamości podmiotu biorącego udział w komunikacji, czyli jest konieczne do sprawdzenie, czy dana osoba jest tym, za kogoś się podaje i posiada uprawnienia do korzystania z danego łącza. Niestety zdarza się tak, że napotykamy na problem z uwierzytelnieniem wifi, który może wynikać z wielu rzeczy. Jedną z częstych przyczyn jest po prostu błędnie wpisane hasło do sieci. Wystarczy przecież pomylić się z jedną cyfrą, czy też wielkością litery i już możemy zapomnieć o surfowaniu w odmętach Internetu na smartfonie czy też tablecie. Podczas logowania się z siecią, naszym oczom ukaże się znienawidzony napis informujący o problemie z uwierzytelnieniem sieci. Innym powodem, który również często występuje, jest nieprawidłowy wybór sygnału wifi, ponieważ w wielu przypadkach nie pamiętamy swojej nazwy sieci wifi.

Jeśli jednak powyższe możliwości nie są przyczyną problemu z uwierzytelnieniem wifi, to warto zwrócić uwagę na zasięg. Jeśli zasięg jest kiepski albo nie mamy zainstalowanych odpowiednich sterowników do karty wlan, to również mogą pojawić się trudności w bezprzewodowym połączeniu się z siecią. Nie zaszkodzi sprawdzić także, czy nie mamy przypadkiem wyłączonego DHCP, który odpowiada za automatyczne przypisanie adresu IP klientom w sieci.

Bardzo ważną kwestią jest prawidłowo skonfigurowana sieć. Internet w smartfonie powinien działać praktycznie z każdym dostępnym na rynku routerem. Jednak nie każde urządzenie może prawidłowo działać na standardowych ustawieniach, więc warto dokonać małych przeróbek. Często pomaga utworzenie otwartej sieci wifi i ustawienie filtrowania adresów. Wiąże się to z koniecznością ręcznego dodawania każdego urządzenia, które ma być podpięte do routera. Okazuje się, że odpowiednia konfiguracja routera pozwala na bezproblemowe połączenie z Internetem. Warto sprawdzić, czy też ustawione przez nas IP jest statyczne.

Problemem może również być router, a dokładniej poluzowane czy też odłączone kable. Należy więc sprawdzić, czy wszystkie kable Ethernet oraz kable zasilające są poprawnie podłączone. W niektórych przypadkach wina może leżeć po stronie uszkodzonych kabli Ethernet między modemem a routerem Wifi. Router może być skonfigurowany w taki sposób, aby zezwalał na dostęp do Internetu tylko wybranym usługom, a blokował przykładowo dostęp do przeglądarki internetowej. Czasami wystarczy zresetować modem i ponownie przywrócić połączenie internetowe.

Więcej o problemach z uwierzytelnieniem wi-fi przeczytasz na LenovoZone.

Wpis ma charakter komercyjny.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest