Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Przekierowanie domeny z HTTP na HTTPS przez plik htaccess

O tym, że korzystanie z certyfikatu SSL w dzisiejszych czasach jest niezbędne, chyba nikomu mówić nie muszę. Nawet jeśli, internauci na Twojej stronie internetowej, nie wypełniają żadnych formularzy, czyli nie wysyłają danych, pozostaje tutaj kwestia SEO. Adresy internetowe rozpoczynające się od https, są bardziej promowane w wynikach wyszukiwania. To bezpośrednio przekłada się na statystyki odwiedzin, a każdemu chyba zależy aby były one jak największe.

Jeśli z poziomu panelu administracyjnego firmy hostujące Twoją stronę internetową masz włączony certyfikat SSL (np. darmowy Let’s Encrypt), a jednocześnie cały czas działają dwie wersje adresu url – https:// oraz http:// – musisz zrobić z tym porządek.

Uwaga: Omawiany tutaj materiał, dotyczy stron internetowych, działających dzięki środowisku Apache. Jeśli nie wiesz, z jakiego oprogramowania korzysta Twój usługodawca, to na 99% będzie to Apache. Dla pewności możesz poszukać informacji na stronach „pomocy”.

W tym celu należy w katalogu public_html, gdzie masz wgrane pliki swojej strony internetowej, zmodyfikować plik o nazwie .htaccess oraz wpisać w nim poniższy kod:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

Tworzymy tutaj automatyczne przekierowanie typu 301 (uwzględniane przez wyszukiwarki w celach SEO), z domeny rozpoczynającej się od http:// na https://.

Od teraz, każdy internauta, który będzie odwiedzał Twoją witrynę internetową i w wyszukiwarce wpisze adres bez https, zostanie automatycznie przekierowany na właściwą wersję, a przy nazwie Twojej domeny pojawi się charakterystyczna zielona kłódka.

Wyszukiwarki nie będą również indeksowały niezabezpieczonego adresu url dla Twojej domeny.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest