Formularz resetowania hasła bez użycia pluginu dla WordPressa

Istnieje bardzo wiele wtyczek dla WordPress’a umożliwiających dodanie formularza odzyskiwania hasła bezpośrednio do dowolnego szablonu. Pamiętajmy jednak, że odsyłanie internautów do skryptu WP-Admin nie jest zbyt profesjonalnym rozwiązaniem więc na pewno dobrze by było pokusić się o znacznie lepsze wykonanie tego jakże kluczowego elementu portalu internetowego. Poniżej znajduje się kod strony wyświetlającej formularz umożliwiający odzyskanie hasła, który w naszej witrynie wygląda i działa jak zwykła niczym nie wyróżniająca się podstrona.

Cały skrypt należy zapisać w dowolnym pliku o dowolnej nazwie z rozszerzeniem PHP, a następnie umieścić w katalogu (znajdującym się na serwerze): /wp-content/themes/nazwa_szablonu/page-templates. Kolejnym krokiem jest dodanie nowej strony w Kokpicie WordPress’a oraz wybranie z menu bocznego szablonu o nazwie: Password Reset Template.

Stronie tej możemy również nadać tytuł np. Odzyskaj hasło, Reset hasła… Natomiast tekst, który wpiszecie w edytorze nie zostanie wyświetlony.

Powyższy kod został opracowany na podstawie artykułu: http://www.tutorialstag.com/wordpress-custom-password-reset-page-template.html.

Przeczytaj również

, , , ,