Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Czy da się całkowicie usunąć konto z Facebooka? Okazuje się, że tak…

Jedni bez portalu Marka Zuckerberga nie potrafią żyć, a inni już nie mogą na niego patrzeć. Wszyscy jednak, którzy mają założone tam konto powinni wiedzieć jak je całkowicie usunąć…

Żyjemy obecnie w czasach, w których media społecznościowe odgrywają bardzo dużą rolę. Przekonaliśmy się o tym między innymi podczas protestów przeciwko ustawie ACTA oraz całkiem niedawno w wyniku fuzji Cyfry+ i telewizji N. Nie ulega wątpliwości, że narzędzie jakie udostępnił w 2004 roku młody student Harvardu zmieniło i nadal zmienia świat. Pytanie tylko czy na lepsze?

Internauci na temat Facebooka mają tyle opinii co ziarenek piasku na plaży. Jedni są od niego uzależnieni, a inni na przekór tym pierwszym po prostu go nienawidzą.  Moim zdaniem jeżeli ktoś umie z niego korzystać, to nie powinien mieć żadnych problemów choćby w pracy czy szkole (choć jak wiadomo z życia, czasami można zostać na lodzie przez „niewłaściwy” komentarz zamieszczony na swoim profilu). Logując się codziennie rano do Facebooka należy również pamiętać, że zbierane są o was cały czas przeróżne dane, które później mogą zostać wykorzystane przeciwko wam. Temat ten poruszył już kilka razy znany Polski dziennikarz – Mariusz Max Kolonko podczas nagrywania vlogów z serii „Mariusz Max Kolonko mówi jak jest”.

Jak całkowicie usunąć konto z Facebooka?

Od początku funkcjonowania Facebooka jego użytkownicy borykali się z problemem usunięcia konta. Odnalezienie odpowiedniej opcji w ustawieniach w większości przypadków wiąże się z długimi i żmudnymi poszukiwaniami. Co ciekawe tak zwane „usunięcie konta”  nie działa w sposób taki jaki oczekują tego internauci. Konto na Facebooku nie jest usuwane ale dezaktywowane. W każdej chwili można je przywrócić wraz z całą zawartością! Sam osobiście przetestowałem tą opcję i muszę powiedzieć, że sprawuje się całkiem dobrze.

Jest jednak sposób na całkowite usunięcie konta z Facebooka razem ze wszystkimi jego danymi. Wystarczy udać się pod ten adres: https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account i potwierdzić chęć skasowania swojego profilu. Należy jednak pamiętać, że po 14 dniach nie będzie można już go odzyskać! Może więc nadeszła pora na zerwanie z wirtualnymi nałogami?

Jak często używacie Facebooka, codziennie czy raczej sporadycznie?

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest