Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Darmowe książki o programowaniu od wydawnictwa O’Reilly

Wydawnictwo O’Reilly to chyba jedno z najpopularniejszych wydawnictw w Stanach Zjednocznych, zajmujących się wydawaniem książek programistycznych oraz innych tytułów poruszających zagadnienia z branży IT. W Polsce, niektórzy z was mogli mieć styczność z ich pozycjami dzięki wydawnictwu Helion, które wiele książek przetłumaczyło na język polski i wydało nad Wisłą. Pozycje te niewątpliwie cieszą się sporą popularnością, a o słynnej serii „Head First” już kilku krotnie wspominałem na blogu.

Co więcej O’Reilly jest znany z różnych ciekawych posunięć, którymi wyróżnia się spośród innych wydawniczych firm. Między innymi jako pierwsze anglojęzyczne wydawnictwo usunął ze swoich książek zabezpieczenia DRM będące zmorą czytelników. Niektórzy twierdzili nawet, że wolą zakupioną książkę pobrać z torrentów, aby tylko pozbyć się tego denerwującego ograniczenia. Firma ta znana jest więc z różnych pro-klienckich akcji, nie powinno was więc specjalnie zdziwić kiedy napiszę, że sporą część ich pozycji możecie pobrać całkowicie legalnie i za darmo z internetu! Darmowe książki o programowaniu, czy to nie brzmi cudowanie?

ksiazki-oreilly

Poniżej macie listę kategorii z jakich zostały udostępnione darmowe e-booki, jak widać nie są to pozycje typu „Windows 98”, których byśmy nie wzięli nawet za dopłatą:

Na liście znajdziecie między innymi takie książki jak „Modern Java EE Design Patterns„,
RxJava for Android App Development” i wiele innych tytułów. Aby je pobrać wystarczy podać swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail, na który dostaniecie bezpośredni link do „zakupionych” pozycji. Oferta nie jest ograniczona czasowo więc nie musicie się tak bardzo spieszyć, ale warto wiedzieć, że jest taka możliwość.

Warto dodać na koniec, że udostępnione za darmo książki są wersji elektronicznej dostosowanej do wielu czytników e-booków, pliki możecie pobrać w trzech formatach: ePub, Mobi, PDF, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Miłej lektury!

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest