Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Hosting.onet.pl czyli nowa oferta hostingu stron WWW od Onetu

Jeden z największych polskich serwisów internetowych przy współpracy z firmą hostingową Nazwa.pl zamierza świadczyć własne usługi hostingu stron WWW i webowych aplikacji. Oferta jaką zaprezentuje Onet może być ciekawa ale raczej nie zastąpi profesjonalnych usług świadczonych przez bardzo dużo firm mających znacznie większe doświadczenie w tym biznesie.

onet-hosting

Na temat nowej platformy hostingowej Onetu poza tym, że będzie ona dostępna pod adresem www.hosting.onet.pl właściwie wiemy niewiele. Usługa ta ma być połączeniem czterech innych serwisów Onetu takich jak Domeny.Onet.pl, JaWSieci.Onet.pl, PocztaDlaFirm.Onet.pl oraz płatnejczęści portalu Republika.pl. Oczywiście wszyscy internauci obecnie korzystający z tych stron będą mogli używać swoje konta na dotychczasowych zasadach do momentu wygaśnięcia wykupionego abonamentu. Po upływie tego okresu każdy będzie się mógł przenieść się do nowego serwisu na dogodnych warunkach. Można się więc spodziewać, że na starcie będziemy mieli jakieś ciekawe promocje ale raczej nie liczył bym ofertę podobną do tej zaprezentowanej w momencie startu przez 1and1.pl.

Z informacji jakie wyciekły do sieci wiemy również, że Onet zaprezentuje pakiet HostSpace kierowaną do początkujących webmasterów. W ofercie tej znajdziemy między innymi darmową domenę (przedłużenie oczywiście będzie płatne) oraz autoinstalator różnych aplikacji takich jak WordPress. Oczywiście będziemy mieli dostęp do bazy MySQL i obsługę PHP. Co ciekawe pakiet ten będzie kosztować 8.50 zł na miesiąc. Drugą ofertą ma być HostSpace Pro przeznaczony dla bardziej zaawansowanych osób. Oferować będzie między innymi 25GB przestrzeni na dysku, nielimitowaną liczbę kont e-mail oraz FTP, 10 bazy MySQL, poczte Uniqmail i kreator stron WWW. Oczywiście nie zabrakło tutaj darmowej domeny. Cena tego pakietu niestety nie jest jeszcze znana.

Nie ma żadnej wątpliwości, że oferta Onetu kierowana jest do amatorów zarządzających serwisami internetowymi, które nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Jestem prawie na 100% pewien, że gdy dana strona przekroczy powiedzmy 50 000 UU w ciągu miesiąca to pewnie zaczęły by się różne problemy. Nie zmienia to jednak faktu, że oferta ta jest naprawdę interesująca i z niecierpliwością czekam na dalsze informacje na jej temat.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest