Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Idą zmiany…

Idą zmiany… tym razem nie będę rozpisywał się o jakiś nowych informatycznych usługach, technologiach, projektach, zadaniach programistycznych itd. ale skupię się na dość ciekawym temacie czyli zmianach na niniejszym blogu! Jesteście ciekawi?

Dawno nie było żadnych zmian technicznych na blogu. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta – szablon, który udało mi się stworzyć w 100% spełnia moje wymagania oraz jest bardzo dobrze odbierany przez czytelników. Niestety jak to zwykle bywa nic nie jest idealne, tak żeby nie można było tego poprawić. Ktoś kiedyś ubrał to w bardzo fajnie stwierdzenie szczególnie ważne w branży IT:

Kto nie idzie do przodu ten się cofa…

Tak więc aby nie pozostawać w tyle przyszła pora na małe modyfikacje. Jak pewnie widzicie na pierwszy ogień poszło logo. To stare, zrobione w Gimpie w trakcie jednego wieczoru przestało już spełniać swoją rolę. Z racji tego, że nie jestem grafikiem postanowiłem więc poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy przygotowali naprawdę kilka bardzo ciekawych koncepcji. Po wielu nieprzespanych nocach w końcu wybrałem ten jedyny projekt ;) W całej okazałości możecie podziwiać go na graficie poniżej:

Nowe logo bloga StrefaKodera.pl

Nowe logo bloga StrefaKodera.pl

Dlaczego akurat odcisk palca?

Przyznam szczerze, że gdy pierwszy raz zobaczyłem to logo (jeszcze w trochę innej formie) pomyślałem sobie – łał, naprawdę fajnie to wygląda, ale co to ma wspólnego z programowaniem?, zapytałem więc projektanta dlaczego akurat taka koncepcja mu przyszła na myśl, po chwili otrzymałem odpowiedź, że odcisk palca reprezentuje unikalny kod, każdego z nas, a na dodatek jest coraz częściej stosowany przy zabezpieczaniu różnego rodzaju urządzeń elektronicznych (głównie smartphone’ów). Pomyślałem sobie wtedy, że ok, ale jakoś tego nie czuję i poprosiłem o przygotowanie innych koncepcji.

Po tygodniu stwierdziłem jednak, że to logo jest całkiem niezłe i w sumie mogło by się nadać. Wspólnie z grafikiem, postanowiliśmy więc wrócić do pierwotnego pomysłu i tak właśnie narodziła się obecna forma nowego loga bloga. Mam nadzieję, że wszystkim się podoba… Jak sami widzicie ja potrzebowałem ponad tygodnia, żeby dojść do wniosku, że jest ok więc myślę, że jest naprawdę w porządku.

Ps: Jeśli nie widzicie zmian w layoucie to odświeżcie stronę kilka razy, być może trzyma jeszcze cache.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest