Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Kod kalkulatora wyborczego czyli systemu PKW do zliczania głosów dostępny na portalu Github

Kod źródłowy „Kalkulatora wyborczego” wartego ponad 400 tysięcy złotych został udostępniony na portalu Github, gdzie każdy może go pobrać, skompilować i uruchomić.

Fot: Shane Becker | CC BY 2.0

Fot: Shane Becker | CC BY 2.0

Z naszych publicznych pieniędzy zostało wydanych ponad 400 tysięcy złotych na system liczenia głosów w wyborach, który krótko mówiąc nie działa, a co najważniejsze – został tak napisany, że gorzej się już chyba nie dało. Pomijając fakt, że cały projekt był realizowany w przeciągu 3 miesięcy to programiści (albo programista), którzy pracowali nad kodem najwyraźniej nie do końca wiedzieli jak tego typu aplikacje powinno się pisać.

W systemie tym został popełniony chyba każdy możliwy błąd jaki tylko dało się zrobić. Nawet niby prosta obsługa wyjątków źle działa i powoduje zawieszanie się całej aplikacji. Do tego dochodzi cała litania dziur bezpieczeństwa, oraz setki linii kodu, które po prostu działają bez sensu, mam nadzieję, że nie dorwał się do tego żaden haker.

kalkulator-wyborczy-github

Co ciekawe, opublikowane repozytorium na portalu Github cieszy się bardzo dużą popularnością, a internauci przymierzają się do poprawy całego kodu i usunięcia bugów. W momencie pracy nad niniejszym artykułem kod „Kalkulatora wyborczego” został zforkowany ponad 90 razy. Być może program ten wreszcie zostanie doprowadzony do porządku. Szkoda tylko, że nie zrobiła tego wcześniej firma Nabino.

Repozytorium „Kalkulatora wyborczego” na portalu Github: www.github.com/wybory2014/Kalkulator1.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest