Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Konkurs: Wygraj szablon dla WordPressa od Template Monster! [zakończony]

Macie stronę internetową opartą o system CMS WordPress? Już dawno planowaliście zmienić jej layout, ale zawsze brakowało wam na to sił, czasu lub pieniędzy? Właśnie otrzymaliście taką możliwość! Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, organizowanym dzięki współpracy z naszym partnerem TemplateMonster Polska. Do zgarnięcia są nowoczesne w pełni responsywne szablony dla WordPressa. Zostań zwycięzcą i wygraj dla swojej strony zapierający dech w piersiach motyw!

Fot: Negativespace, CC0 Public Domain.

Fot: Negativespace, CC0 Public Domain.

Nowe tendencji w projektowaniu szablonów

Od momentu, kiedy powstały pierwsze systemy zarządzania treścią, do dnia dzisiejszego bardzo dużo się zmieniło w filozofii projektowania szablonów. Z każdym rokiem pojawiają się nowe koncepcje, które szybko zastępują stare. Dlatego cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie i pilnie śledzić nowinki związane rozwojem projektowania stron internetowych.

W 2015 roku najbardziej popularnymi koncepcjami w projektowaniu szablonów są:

  • Large Hero Areas,
  • Micro Interactions,
  • Monochromatic Colors,
  • Material Design.

Ostatnia z nich czyli Material Design, nabiera coraz więcej popularności przy tworzeniu stron internetowych. Material Design jest koncepcją stworzoną przez projektantów pracujących w Google. Pierwszy raz została ona użyta w 2009 roku w systemie Android. Od tego czasu koncepcja ta zyskała wśród użytkowników urządzeń mobilnych dużą popularność i zaczęła przenikać do szablonów stron internetowych.

Prezentacja koncepcji Material Design dla stron internetowych miała miejsce 25 czerwca 2014 roku na konferencji Google. Według specjalistów z Mountain View, Material Design znakomicie wykorzystuje dostępną przestrzeń oraz dopasowuje się do naturalnych ruchów użytkownika. Koncepcja ta po raz pierwszy połączyła ze sobą różne pojęcia i zasady projektowania interfejsów, które do tego czasu nie były używane w takim formacie.

Głowna idea Material Design polega na projektowaniu aplikacji lub serwisów internetowych, które otwierają się i zamykają, podobnie jak pojedyncze kartki, wykorzystując efekty cieni. Takie aplikacje lub serwisy internetowe nie powinni mieć ostrych krawędzi, karty muszą przełączać się między sobą płynnie i być praktycznie niewidoczne

Przykład aplikacji, która została oparta o Material Design:

mt-music

Przykład strony www, która została oparta o Material Design:

abc-industry-redesign

W internecie można oczywiście znaleźć sporo szablonów zbudowanych w oparciu o koncepcję Material Design. Specjaliści TemplateMonster jako jedni z pierwszych stworzyli kolekcję szablonów dla rożnych CMSów, które wcielają w sobie zasady Material Design. Oprócz tego można również znaleźć całkiem sporo darmowych i płatnych szablonów stron internetowych stworzonych z zastosowaniem innych popularnych trendów.

Konkurs

31.07-900x538

W konkursie nagrodami są 3 dowolne szablony dla WordPressa ze strony TemplateMonster Polska – www.templatemonster.com/pl/type/szablony-wordpress. Każdy wygrany szablon może być używany dla tworzenia lub modernizacji strony zwycięzcy.

Aby wygrać szablon należy:

  1. Napisać krótki komentarz pod artykułem: Chcę otrzymać szablon #taki_taki ponieważ…. Na przykład, Chcę otrzymać szablon #53665 do zrobienia nowej strony internetowej dla swojej firmy,
  2. Konkurs trwa tydzień do 4 czerwca 2015 roku 7 czerwca 2015 roku, godz. 23:59 (decyduje data i godzina dodania komentarza),
  3. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie WWW oraz na profilach społecznościowych. Spośród nadesłanych komentarzy zostaną wybrane 3 najbardziej kreatywne,
  4. Zwycięzcy zostaną osobno poinformowani za pośrednictwem wiadomości email. UWAGA: komentarz uczestnika konkursu powinien zawierać NUMER szablonu oraz prawidłowy adres e-mail.

Prosimy pamiętać, że każdy uczestnik konkursu może napisać tylko JEDEN komentarz.

Regulamin konkursu dostępny jest pod tym adresem.

AKTUALIZACJA:

Ze względu na długi weekend oraz małe zainteresowanie konkursem, choć teoretycznie powinien on zostać zakończony, postanowiłem jednak przedłużyć możliwość składania zgłoszeń do 7.06.15. Żeby było fair w stosunku do osób, które już się zgłosiły jeden szablon na pewno trafi do internauty, który dodał już swój komentarz (pozostałe 2 będą oczywiście wybierane z ze wszystkich zgłoszeń).

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (19)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest