Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Na stażu w Comarchu poznam… JAVA #5

Co prawda rekrutacja na tegoroczny staż IT w została już zakończona, a przed kandydatami pozostały już tylko testy sprawdzające kompetencje to cykl artykułów, jaki zapoczątkowałem wpisem na temat pierwszej pracy dla studenta informatyki trwa nadal. Tym razem artykuł ten kieruję szczególnie do osób, które jeszcze nie dokonały wyboru firmy, pod skrzydłami której będą rozwijały swój pierwszy komercyjny projekt IT. Dzisiaj natomiast, po długim majowym weekendzie na warsztat wziąłem  pracę przy projektach  stażowych związanych z JAVĄ – jedną z najpopularniejszych technologii wybieranych przez studentów informatyki.

Obraz tego jak mniej więcej wygląda staż w dużej firmie IT, jaką niewątpliwie jest Comarch, mogliście już sobie powoli ułożyć czytając choćby ostatni wpis z tej serii, który porusza tematykę dobrych praktyk programistycznych. Jeśli chodzi stricte o programowanie w konkretnej technologii czy to Javie, C# czy też Angularze to jak pewnie zresztą wiecie różnic wiele nie ma. Oczywiście są pewnie niuanse techniczne, pewne elementy programuje się inaczej, jest inna koncepcja, ale de facto sama organizacja pracy w projekcie IT jest identyczna. To czy dany staż będzie wartościowy czy też nie zależy od bardzo wielu innych czynników. Często, szczególnie w małych firmach programistycznych do stażysty podchodzi się jak do osoby, która została zatrudniona tylko po to, żeby odciążyć seniora od wykonywania jakiś tam nudnych monotonnych i zarazem czasochłonnych zadań. Wiadomo, godzina pracy programisty z 10-letnim doświadczeniem jest warta tyle, co cały dzień (albo i nawet dwa) jakiegoś studenta. Pracując w takiej firmie możecie mieć pewność, że po pierwsze nie nauczycie się niczego, po drugie stracicie swój cenny czas, a wakacje trwają tylko trzy miesiące.

Jak to wygląda w Comarch?

Aplikując do Krakowskiej firmy, której założycielem jest profesor Janusz Filipiak, macie pewność, że podczas swojego trzymiesięcznego stażu, niezależnie od tego, do jakiego działu traficie, będziecie pracowali nad realnymi projektami, a wasz kod prędzej czy później trafi na środowisko produkcyjne. Dodatkowo podczas pracy możecie liczyć na wsparcie starszych programistów oraz cenne wskazówki odnośnie napisanego kodu. Będziecie mieli również okazję poznać Agailowe techniki zarządzania projektami IT oraz frameworki takie jak Spring, Hibernate i wiele innych… Nie ominie was również tematyka testowania oprogramowania na przykład Unit testów lub też podejścia CI (ang. Continuous Integration). Poznacie, jak w praktyce tworzy się dokumentację techniczną oraz jeśli jeszcze nie mieliście styczności z UMLem to przygotujecie swoje pierwsze diagramy.

Warto też nadmienić, że Comarch jest jedną z największych Polskich firm w branży IT, co nie jako gwarantuje Wam możliwość pracy przy ciekawych projektach. Dodatkowo pełen dostęp do pakietu szkoleń, konferencji oraz innych poza płacowych bonusów sprawi, że wasz rozwój zawodowy będzie cały czas wzrastał, a jak wiadomo w informatyce jest to szczególnie ważne.

Gdzie znajdę informacje o programie stażowym?

Informacje na temat wakacyjnego stażu możecie znaleźć na stronie kariera.comarch.pl/staze/staz-it. Tam też jest zamieszczony dział FAQ z najważniejszymi pytaniami i odpowiedziami. Warto przeglądnąć dostępne materiały lub po prostu napisać emaila na adres staz@comarch.pl.

Artykuł ten powstał przy współpracy z firmą Comarch SA. Jest on piątym z dziesięciu wpisów jakie ukażą się na blogu w ramach serii „Staż w Comarchu 2018”. Kolejny artykuł zostanie opublikowany za tydzień we wtorek 15.05.18. Już teraz zapraszam do lektury.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest