Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Nauka informatyki online

Wpis ma charakter komercyjny.

Wszyscy pewnie doskonale wiedzą, że internet daje sporo różnych możliwości, można go wykorzystywać do bardzo wielu rzeczy w tym między innymi do poszerzania swojej wiedzy w zasadzie z dowolnego zakresu tematycznego. Co więc stoi na przeszkodzie aby w ten sposób zagłębiać aspekty z zakresu szeroko pojętej informatyki? Mało kto zdaje sobie z tego sprawę ale w sieci można znaleźć coraz więcej ogłoszeń odnośnie korepetycji online. Taka forma przyswajania wiedzy jest nie tylko wygodna zarówno dla ucznia jak i nauczyciela, ale także umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technik w nauczaniu. Poza standardowymi ogłoszeniami dotyczącymi matematyki, fizyki, chemii czy też biologii możemy również znaleźć te związane z informatyką.

google-485611_1920.jpg

Co przemawia za tego typu formą edukacji? Przede wszystkim trzeba tutaj zwrócić uwagę na mnogość ofert. Dzięki różnym portalom mamy możliwość odszukania najtańszej propozycji korepetycji bądź też wyboru „najlepszego korepetytora” sugerując się ocenami innych internautów. Ta opcja jest szczególnie ciekawa, gdyż możemy na neutralnym gruncie poznać opinię kogoś kto już skorzystał z zajęć na które sami się wybieramy. Bez znaczenia nie pozostaje również fakt iż nauka odbywa się w domowym zaciszu przy wykorzystaniu własnego sprzętu komputerowego. Ten drugi argument jest szczególnie ważny jeśli chodzi o naukę programowania. Nic tak bardzo nie uczy jak możliwość samodzielnego skonfigurowania wszystkich potrzebnych narzędzi programistycznych – zwłaszcza kiedy będziemy to robić pod okiem doświadczonej osoby, która błyskawicznie pomoże nam w trudnych momentach wymagających nieco wprawy. Kto kiedyś natknął się na różnego rodzaju „dziwne błędy” ten wie o czym piszę.

Wielu z was pewnie pomyślało sobie, że „internetowe korepetycje” wymagają super szybkiego komputera i drogich programów co generuje przynajmniej na początku dodatkowe koszty. Od razu spieszę z wyjaśnieniem – nic z tych rzeczy! Prawie wszyscy korepetytorzy udzielający lekcji online wykorzystują do tego celu znany wam wszystkim darmowy komunikator Skype. Dzięki głosowemu połączeniu mamy komfort rozmowy, a wykorzystywana kamerka oraz funkcja udostępniania ekranu czynią naukę jeszcze bardziej efektywną. Jak sami pewnie wiecie komunikator firmy Microsoft nie ma również wygórowanych wymagań technicznych, wystarczy zwykły przeciętny komputer z dowolnym systemem operacyjnym (Windows/OS X/Linux) oraz dostęp do łącza internetowego. Jednym słowem obawy dotyczące technicznego aspektu związanego z korepetycjami online możemy wyrzucić do kosza.

Jeśli chodzi o ceny to tutaj jak już wspominałem jest naprawdę gigantyczna przepaść, bez problemu możemy znaleźć ogłoszenia w okolicach 16 zł za godzinę zegarową (60 min.) albo i takie które wynoszą aż 204 zł za godzinę lekcyjną (45 min.). Jednym słowem każdy może znaleźć coś dla siebie. Gdybyśmy chcieli skorzystać z tradycyjnej formy korepetycji nie mieli byśmy tak szerokiego wyboru gdyż ograniczało by nas miejsce zamieszkania korepetytora jak i nasze. Poza tym do ceny tradycyjnej lekcji należy doliczyć również koszty dojazdu tam i z powrotem, które mogą wynieść nawet drugie tyle ile zapłacimy za godzinne zajęcia. To tyczy się szczególnie mieszkańców dużych miast mających tą „przyjemność” aby przemieszczać się po centrum w trakcie porannych bądź popołudniowych korków. W takim wypadku skorzystanie z internetu jest niewątpliwie sporą oszczędnością czasu i pieniędzy.

Na ogłoszenia różnych korepetytorów trafimy między innymi w serwisie Preply.com gdzie w odpowiedniej kategorii znajdziemy na przykład propozycje związane z zajęciami dotyczącymi informatyki: preply.com/pl/skype/korepetycje-z-informatyka. Wszystkie umieszczone tam oferty można w wygodny sposób posortować względem ceny czy też popularności lub kolejności dodania. Dla każdego więc odnalezienie odpowiedniego ogłoszenia będzie bardzo szybkie. Sam serwis posiada olbrzymią bazę nauczycieli (na moment publikacji tego artykułu jest to ponad 24 000 osób) co niewątpliwie jest wielkim plusem. Jako użytkownicy nie mamy naprawdę na co narzekać.

Jeśli natomiast myśleliście o udzielaniu korepetycji to bez wątpienia przy najmniejszym nakładzie możecie pomyśleć o wykorzystaniu Skype i organizacji lekcji za pośrednictwem internetu. Taka forma umożliwi wam dotarcie do uczniów z całego świata bez względu na wasze miejsce zamieszkania. Komputer znakomicie nadaje się również do wykorzystania w procesie nauki, nie od dziś bowiem wiadomo, że każdy woli oglądać piękne animacje czy też obrazki od słuchania lub też czytania zwykłego suchego tekstu. Połączenie nowoczesnych multimedialnych narzędzi edukacyjnych z korepetycjami online może być znakomitym strzałem w samą dziesiątkę. Według mnie jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do takiej formy to naprawdę warto to przemyśleć.

Nowoczesne technologie stwarzają nam sporo ciekawych możliwości, które naprawdę warto wykorzystywać. Jedną z nich jest właśnie skorzystanie z korepetycji online. Czy to nie brzmi fajnie? Sami musicie odpowiedzieć sobie na to pytanie, jak dla mnie przedstawione argumenty za, skutecznie zachęcają mnie do takiej formy nauki choć jeszcze nie miałem okazji przekonać się jak to wygląda w praktyce. Jeśli wy mieliście już taką możliwość, a być może sami udzielacie korepetycji online to zachęcam do podzielenia się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem komentarzy. Z przyjemnością przeczytam wasze opinie na ten temat.

Wpis ma charakter komercyjny.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest