Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Nic tak bardzo nie denerwuje jak (nie)działający poprawnie serwis vod.tvp.pl!

Od jakiegoś czasu korzystając z serwisu Vod od TVP napotykam na rożnego rodzaju problemy natury technicznej. Czasami przycinają się reklamy, wyskakuje komunikat „materiał niedostępny”, znika obraz albo dźwięk oraz pojawiają się niezliczone ilości przycięć na powiedzmy szczerze dość szybkim łączu internetowym (80 MB/s). Co ciekawe problemy te występują zarówno na zwykłym komputerze z Windowsem oraz Macach, więc można tutaj wykluczyć winę mojego sprzętu. Co więcej podobnych przypadłości nie mają inne serwisy jak na przykład IPLA, która działa płynnie bez najmniejszych problemów.

Fot: VanNouten.

Fot: VanNouten.

Oczywiście ta sama sytuacja jaka występuje u mnie powtarza się u całej masy innych internautów. Na forum TVP temat ten był już kilka razy poruszany ale jak widać nie zostało to rozwiązane poprawnie. Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, na komputerach w redakcji Telewizji Polskiej wszystko oczywiście działa w jak najlepszym porządku. W mojej ocenie problemy te spowodowane są przez wykorzystanie przestarzałej technologii -Silverlight od Microsoftu, choć to może być tylko wierzchołek góry lodowej.

Wielu internautów raportuje, że czasami wystarczy uruchomić inną przeglądarkę bądź przeprowadzić aktualizację wtyczek lub po prostu powyłączać te niepotrzebne. Z własnego doświadczenia widzę, że te metody nawet działają jeśli oczywiście uruchomimy Internet Explorera. Oprogramowanie Microsoftu to praktycznie jedyna przeglądarka internetowa pod systemem Windows na której jeszcze jako tako mogę oglądnąć materiały umieszczone w serwisie VOD TVP. Dlaczego tak się dzieje? Powiem szczerze, że nie mam pojęcia…

Swego czasu podobną sytuację miałem na łamach YouTube, kiedy to na wyświetlanych filmach zaczęły pojawiać się dziwne czarne kwadraty. Problem ten wystąpił również u innych moich znajomych i co ciekawe na najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome. Na szczęście po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Przyczyną tego pewnie był jakiś błąd w samej przeglądarce bądź wtyczce. Jednak aktualizacje oprogramowania, zmiana przeglądarki, a nawet systemu operacyjnego nie wpływają na mniejszą liczbę błędów serwowanych przez serwis vod.tvp.pl. Wniosek może więc być tylko jeden – coś jest po prostu jest nie tak z samym serwisem.

Nie ma nic bardziej denerwującego jak oglądanie w kółko tych samych reklam bo akurat musieliśmy ponownie odświeżyć stronę, która znowu się zacięła albo ciągle przewijanie materiału ponieważ znowu zniknął obraz. To wszystko powoduje po prostu większy ruch w sieci P2P gdzie można w parę sekund pobrać interesujący materiał i oglądnąć normalnie bez jakiś ścięć czy reklam na komputerze. Potem wszyscy będą opowiadać jak to piractwo komputerowe źle wpływa na gospodarkę…

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (5)

 • axel pisze:

  U mnie zacina się TVP Stream – całkiem jak zdarta płyta – w pewnym momencie, co ok 5 minut działania powtarza w kółko kilka razy ostatnie 15 sek. programu po czym – czarny ekran i przestaje odtwarzać, czasem wskakuje z powrotem, a czasem nie i trzeba odświeżyć stronkę. Po czym sytuacja się powtarza. Przy czym np. na TV Republika nic takiego się nie dzieje. Panowie z TVP INFO poprawcie to bo to bardzo wnerwia.

  • lukas124 pisze:

   Nie tylko Ciebie, u mnie np. obraz się zatrzymuje i leci sam dźwięk, albo lecą reklamy (bez żadnego zacięcia), a potem program nie chce wystartować – to chyba jest najbardziej wkurzające w tym wszystkim.

  • Pazzyrra pisze:

   Witam. Non stop od 3 dni wyskakuje błąd PL/E/DE. Resetowany router, przelotowa nie i ciągle to samo.

 • Teresa pisze:

  Od kilku dni nie mogę oglądać seriali na vod tvp na telefonie huawei i pokazuje mi się napis błąd 20001. Co to oznacza ? Co ciekawe reklamy chodzą świetnie.

 • Jonasz pisze:

  Jest info od prezesa Kurska . TVP VOD działa w „PIKU” nawet 15 sekund bez zacinania ????

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest