Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Outwork.pl czyli nowatorska platforma dla freelancerów

Wpis ma charakter komercyjny.

W Internecie można znaleźć coraz więcej serwisów dla freelancerów i zleceniodawców, a praca zdalna zyskuje na popularności z dnia na dzień. Programiści często korzystają z tej formy dodatkowego zarobku lub przechodzą na samo zatrudnienie i wykonują pracę freelancerską w pełnym wymiarze czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą oni codziennie rano stać w korku i tracić czas na dojazd do biura, a przy tym pracują w komfortowych warunkach siedząc wygodnie na kanapie w salonie.

person typing

Freelancer to „wolny strzelec”, który sam decyduje w jaki projekt chce się zaangażować oraz w jakich godzinach pracuje. Nic więc dziwnego, że praca freelancerów staje się to coraz bardziej popularna zwłaszcza w branży IT gdzie programistą czy testerom oprogramowania po prostu wyznacza się odpowiednie zadania, a kiedy wszystko zostanie przysłowiowo dopięte na ostatni guzik, gotowy produkt pozostaje tylko wysłać do klienta, a pracownikom przelać odpowiednie wynagrodzenie za wykonaną pracę. Taki charakter realizacji swoich zawodowych obowiązków nie wymaga od pracowników wizyt w biurze, a pracodawcy nie muszą wydawać pieniędzy na zorganizowanie im takiego miejsca. Praca zdalna ma naprawdę dużo plusów, a co najważniejsze z takiej formy zatrudnienia korzyści czerpią obie strony.

Branża informatyczna zaczyna być uzależniona od pracowników wykonujących zlecenia w trybie pracy zdalnej i nieustannie poszukuje nowych copywriterów, SEO copywriterów, grafików komputerowych, fotografików czy też na przykład tłumaczy językowych lub pracowników call center. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie co przynosi im olbrzymie korzyści, a na ulicach wielkich miast podczas porannego i popołudniowego szczytu możemy spotkać mniej samochodów na czym korzystają inni mieszkańcy ale też środowisko, które nie jest aż tak bardzo zanieczyszczone. Rosnąca liczba ofert dla freelancerów oczywiście spowodowała wielki wysp serwisów oferujący różnego rodzaju usługi związane z publikacją ogłoszeń dla nowych pracowników przez pracodawców. Na ich tle zdecydowanie wyróżnia się platforma Outwork.pl, która charakteryzuje się oryginalnym podejściem do tego tematu.

Twórcy Outwork znakomicie zrealizowali swój zamysł tworząc idealne miejsce do nawiązania współpracy pomiędzy zleceniobiorcą, a zleceniodawcą. Na łamach tego serwisu firmy mają duży wybór potencjalnych wykonawców, natomiast freelancer ma dostęp do większej ilości zleceń, niż gdyby miał ich szukać na własną rękę.

Jeżeli poszukujesz dobrego copywritera, programisty, grafika, specjalisty SEO to właśnie dzięki platformie Outwork.pl możesz w każdej chwili przeglądnąć oferty freelancerów. Przedsiębiorca, szukający freelancera z dowolnej dziedziny z pewnością będzie chciał się dowiedzieć czegoś o nim, a na pewno będzie chciał sprawdzić próbkę jego możliwości. Ponad to w profilu zawodowym każdego użytkownika Outwork będzie można znaleźć CV do pobrania w formacie PDF oraz (co chyba jest tutaj najistotniejsze) możliwość przeczytania opinii z poprzednich zleceń, wykonanych przez daną osobę, którą jesteśmy zainteresowani.

Należy również wspomnieć iż na portalu Outwork został zaimplementowany bardzo interesujący mechanizm oceny wiedzy poszczególnych kandydatów, którego próżno szukać w konkurencyjnych serwisach, na których ocena profesjonalizmu freelancerów jest wynikiem zdobytych opinii. Większość portali nie oferuje jednak w miarę skutecznego systemu weryfikującego umiejętności freelancerów. Czasami bywa tak, że po kilku nieudanych projektach, zleceniodawcy się zniechęcają i rezygnują z dalszej współpracy co nie jest miłe dla obu stron. Większość witryn oferuje dość stronnicze rozwiązania, faworyzując freelancerów, których stać na zamieszczenie samo-promocyjnych reklam lub wprowadzając wysokie opłaty aktywacyjne. Nowatorskim pomysłem na selekcję freelancerów wyróżnia się platforma Outwork.pl. Tutaj jednak poza mechanizmem opinii zarówno zleceniodawców jak i pracowników znajdziemy testy kompetencji, które weryfikują umiejętności każdej osoby ubiegającej się o otrzymanie danego zlecenia. Jest to korzystne nie tylko dla freelancerów, którzy mogą jasno zweryfikować swoje kompetencje zawodowe i wzbudzić zaufanie zleceniodawców ale również pracodawców. Firmy wybierając freelancerów z Outwork.pl, ograniczają ryzyko związane z powierzeniem zlecenia osobie niekompetentnej. Gdy na taką natrafią, rezultat łatwo jest przewidzieć – przedłużające się terminy, stres, niezadowolenie i rozczarowanie.

Pewnie większość zastanawia się teraz – czy tego rodzaju weryfikacja i selekcja nie odstraszy freelancerów? Co, jeśli obawiają się wyniku testu? Odpowiedź brzmi: nie– powinni wykorzystać to jako szansę, szczególnie, gdy nie mają zbyt wiele doświadczenia we freelancingu. Jeśli jednak boją się wypełnić testy kompetencji z dziedziny, w której się specjalizują, prawdopodobnie nie powinni w ogóle rozpoczynać jeszcze pracy na własną rękę.

outwork-rejestracja

Platforma Outwork.pl poza ciekawymi rozwiązaniami wyróżnia się również interesującym layoutem oraz intuicyjnym interfejsem, założenie konta jest naprawdę proste i sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Od razu po rejestracji możemy zamieścić własne ogłoszenie uzupełnić swój profil czy odpowiedzieć na upatrzoną już wcześniej ofertę.

Wszystkie zlecenia możemy również sortować według odpowiednich umiejętności, wysokości wynagrodzenia lub po rodzaju umowy czy współpracy. Kiedy już wreszcie znajdziemy interesującą nas ofertę, możemy szybko przejrzeć listę wymaganych technologii lub sprawdzić profil zleceniodawcy czy zostawić komentarz na przykład z dodatkowym pytaniem. Wszystko oczywiście jest zaprezentowane w sposób przyjazny dla oka.

outwork-oferta

Zlecenia możemy również przeglądać według kategorii jakie nas interesują, na przykład wybierając opcję „Strony internetowe”, „SEO” lub po technologiach w których chcemy pracować.

Dzięki platformie Outwork, z pewnością znajdą pracę rzesze studentów, w których drzemią pokłady niewykorzystanej wiedzy i umiejętności. Platforma ta stawia więc zarówno na młodych jak i doświadczonych freelancerów, którzy będą chcieli w stosunkowo szybkim czasie stać się ekspertami w swoich dziedzinach oraz będą chcieli rozwijać się i zarabiać pieniądze wykorzystując to, czego dotychczas się nauczyli.

Outwork.pl jest innowacyjnym serwisem oferującym pracodawcy dostęp do szerokiej bazy sprawdzonych programistów, grafików, testerów oprogramowania czy copywriterów, a osobą szukającym zleceń daje możliwość szybkiego znalezienia interesującego projektu. System testów jaki został wprowadzony jest naprawdę interesujący i powinien raz na zawsze zminimalizować ryzyko powierzenia danej pracy komuś nieodpowiedniemu. Jeśli jesteś pracodawcą i szukasz nowych pracowników lub jesteś specjalistą w branży IT to gorąco zachęcam do skorzystanie z tego portalu.

Pamiętajcie, że potencjalni pracodawcy czekają na nowe kandydatury!

innowacyjna-gospodarka-ue

DOTACJE NA INNOWACJE – Inwestujemy w Waszą przyszłość.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wpis ma charakter komercyjny.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Sekcja komentarzy została wyłączona.

Pin It on Pinterest