Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Popis bezradności Allegro!

Jeszcze przed południem wszystkie media w Polsce, radio, telewizja oraz prasa zachwycała się niesamowitą aukcją internetową, której przedmiotem było nowiutki „maluch” czyli Fiat 126p. Licytacje tą od setek innych wyróżniała cena, która zainteresował zresztą bardzo wielu dziennikarzy…

Informacje o nowiutkim Fiacie 126p rozchodziły się dzisiaj z prędkość błyskawicy. Najpierw poinformował o tym portal natemat.pl, a następnie dziennikarze radia RMF FM podczas popołudniowych faktów. Swoje trzy gorsze dorzuciła również redakcja serwisu komputerswiat.pl i wiele innych stron internetowych. W efekcie przynajmniej ja przez parę minut miałem problemy z dostaniem się na stronę aukcji, której przedmiotem był nowy „maluch”. Co więcej przez kilka godzin nie wczytywały mi się w ogóle zdjęcia tego samochodu. Allegro przeżywało coś w rodzaju ataku DDoS, a cena zmieniała się z sekundy na sekundę dochodząc do maksymalnej wartości 1 miliarda złotych – 1 000 000 000 zł! Oczywiście nikt takiej kwoty nie zamierzał wydać, internauci po prostu zrobili sobie żart. Sytuacja ta miała miejsce ponownie kiedy właściciel zabytkowego Fiata skasował „niepoważne” oferty. W efekcie doszło do kuriozalnej sytuacji w której Allegro oraz autor aukcji nie mogli zapanować nad swoją własną ofertą. Sprawę dopiero udało się rozwiązać po skasowaniu całej licytacji z portalu. Mieliśmy dzisiaj do czynienia z zablokowaniem podstawowych funkcji największego w Polsce serwisu aukcyjnego przez internautów! Co więcej sytuacja ta może powtórzyć się przy każdej innej aukcji!

Po tym wydarzeniu Allegro powinno wprowadzić zmiany w swoim regulaminie. Złożenie oferty w licytacji powinno być prawnie wiążące i równoznaczne z zakupem danego produktu. Nie powinno dochodzić do „licytowania dla jaj”. Jeżeli dany internauta po wygranej przez siebie aukcji nie zechciałby zakupić danego produktu to powinien być ścigany przez Policję i odpowiednie instytucje natomiast kwota, która została zaproponowana przez licytującego powinna zostać ściągnięta przez komornika. Raz na zawsze skończyło by się gówniarstwo w tym serwisie i rozpoczął prawdziwy biznes. Proponuję teraz wyłapać tych wszystkich gimnazjalistów, którzy brali udział w licytacji dotyczącej Fiata 126p, a od jej zwycięzcy zażądać miliarda w zamian za nowego „malucha, którego wylicytował!

Allegro dzisiaj zademonstrowało swoją bezsilność i bezradność wobec hejterów oraz wszelkich trolli. Za niedługo serwis ten zniknie w ogóle z sieci bo nie będzie dało się tam nic sprzedać ani kupić. Dodatkowo gimbusy powinny dostać zakaz używania tego portalu!

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest