Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Rusza projekt „OpenPKW” czyli otwarty system zliczania głosów dla PKW. Ty też możesz dołączyć!

Po wielkiej kompromitacji firmy Nabino i opublikowaniu na portalu Github kodu źródłowego „kalkulatora wyborczego”, internauci postanowi wziąć sprawy w swoje ręce, czego efektem jest powołanie do życia projektu „OpenPKW” mającego na celu stworzenie zupełnie za darmo otwartego systemu informatycznego do zliczania głosów w wyborach. Co ciekawe oprogramowanie to będzie realizowane według wytycznych Państwowej Komisji Wyborczej podanych w przetargu, który wygrała już znana na całą Polskę Łódzka firma.

Fot: OpenPKW.

Fot: OpenPKW.

Do realizacji przedsięwzięcia przyłączyło się na chwilę obecną ponad 300 osób, głównie programistów, ale także prawników, zwolenników idei open source oraz osób zaangażowanych w różne procesy legislacyjne. Inicjatywa ta została między innymi wsparta przez fundację ePaństwo i projekt Koduj dla Polski.

Oczywiście programiście jeszcze nie rozpoczęli prac nad systemem dla PKW ale już zostało opublikowane repozytorium na portalu GitHub pod adresem www.github.com/openpkw/openpkw gdzie znajdziecie cały kod źródłowy tworzonej aplikacji na licencji Open Source.

Jeśli jesteście zainteresowanie dołączeniem do projektu to odsyłam was do oficjalnej strony www.openpkw.pl na której znajdziecie potrzebne informacje oraz adresy emailowe liderów poszczególnych zespołów. Został uruchomiony również fanpage na portalu Facebook  www.facebook.com/openpkw oraz grupa dyskusycjna www.facebook.com/groups/1507165176234887 tam również znajdziecie informacje dotyczące tej inicjatywy oraz postępu prac.

Źródło: OpenPKW.pl.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest