Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Staż w Comarchu 2018: Pierwsza praca dla studenta informatyki #1

Powoli zbliża się wiosna i nie mam tutaj namyśli tej kalendarzowej, bo przecież ona już przyszła, ale tą prawdziwą, którą możemy podziwiać wyglądając przez okno… Skoro dotarły do nas te pierwsze promienie słońca, a po zimowej przerwie odkurzyliśmy już rowery, rolki czy też inne sprzęty to znaczy, że przyszedł też czas na poszukanie swojej pierwszej wakacyjnej pracy lub też wakacyjnego stażu. Z racji tego, że to blog o programowaniu, a sporo czytelników studiuje informatykę, to raczej nie jest zainteresowanych sprzedażą kebabów czy też roznoszeniem ulotek w upalny dzień. Nie martwcie się, nie będę o tym pisał… jak zresztą można się domyślić po tytule niniejszego artykułu, dzisiaj będzie trochę na temat stażu w jednej z największych polskich firm z branży IT.

Rozpoczęcie stażu w 2017 roku. Fot: Comarch.

Co więcej, artykuł ten rozpoczyna całą serię materiałów, które będą poświęcone właśnie tematyce wakacyjnego programu stażowego w Comarch oraz będą co nieco rozjaśniały Wam jak pracuje się w tak wielkiej firmie IT. Wszystkie teksty będę przygotowywał osobiście przy współpracy z pracownikami krakowskiej firmy. Jeśli więc macie jakieś pytania to śmiało piszcie albo w komentarzach, albo bezpośrednio do mnie.

Od stażu do zarządu

Stawiając swoje pierwsze kroki w branży IT mało kto myśli o tym, jak rozwinie się jego dalsza zawodowa kariera. Większość osób jest tak zaabsorbowana faktem zdobycia swojego pierwszego komercyjnego doświadczenia w programowaniu, że po prostu w ogóle nie zastanawia się nawet nad tym, czy chciała by pracować w danej technologii również za kilka lat, czy może jednak nie. Po części nie ma w tym nic złego, ale wybierając swojego przyszłego pracodawcę warto zwrócić uwagę na to, jakie będziemy mieli możliwości awansu. To właśnie ciągłe wyzwania motywują do lepszej i kreatywnej pracy. Nie ma też niczego gorszego niż stagnacja i brak możliwości rozwoju.

Na początek chciałbym wam przedstawić historię pewnego stażysty, który swoją karierę programistyczną rozpoczął w 2003 roku, a obecnie może pochwalić się stanowiskiem wiceprezesa Comarch SA oraz szefa sektora Telekomunikacja. Mowa tu oczywiście o Panu Marcinie Dąbrowskim, który powoli piął się przez lata po wszystkich stanowiskach, aż w końcu zaszedł naprawdę wysoko.

Więcej o tej historii przeczytacie na firmowym blogu Comarch.

Dla kogo staż?

Jeśli już teraz zainteresowałem Was propozycją stażu w Comarchu, a przy okazji jesteście studentami przynajmniej II roku na kierunku informatycznym lub pokrewnym ,to już teraz możecie aplikować poprzez stronę kariera.comarch.pl/staze/staz-it. Do wyboru macie 12 miast w tym:  Kraków, Katowice, Poznań, Łódź i Wrocław oraz trzy profile stażowe: programistyczny, inżynier systemowy i telekomunikacja. Aby zakwalifikować się do etapu testów, nie musicie mieć doświadczenia. Wystarczy tylko status studenta i wiedza, jaką zdobyliście na uczelni.

Warto również dodać, że w przypadku pomyślnego wyniku rekrutacyjnego musicie być dostępni w okresie wakacyjnym od 2 lipca do 30 września. Swoje CV możecie natomiast wysyłać do 25 kwietnia do godz. 16.00.

Kultura pracy

To, co mnie najbardziej interesuje, kiedy otrzymuję jakąś propozycję rekrutacyjną lub też sam trafię na interesujące ogłoszenie to to, jaka jest kultura pracy w danej firmie. Różnie to w każdym przedsiębiorstwie wygląda. Przykładowo w jednej organizacji możemy zacząć pracę o dowolnej godzinie jaka nam pasuje, a w innej trzeba być punktualnie na przykład o dziewiątej. Pewne różnice są też w innych aspektach takich jak pracy zdalnej czy też polityce przyznawania urlopów. Wszystko to ma wpływ na to, jak w danej firmie będziemy się czuli i czy będziemy w stanie zaakceptować dane warunki. Ktoś może sobie cenić np. możliwość pracy zdalnej w przypadku nagłej sytuacji rodzinnej, a inna osoba elastyczne godziny, bo na przykład jeszcze studiuje.

W Comarchu wygląda to tak, że praca na pełny etat wymaga dostępności w biurze przez 8,5h dziennie. Studenci oraz nowi pracownicy mogą oczywiście pracować w niepełnym wymiarze czasowym i co ważne w godzinach oraz dniach ustalonych bezpośrednio z przełożonym. Można się więc domyślić, że raczej nie ma większych problemów z pogodzeniem różnych dodatkowych zajęć.

Każdy pracownik Comarchu może oczywiście liczyć na pomoc drugiej osoby czy to w kwestiach zawodowych lub też tych trochę mniej oficjalnych. Krakowska firma, może się również pochwalić bogatą ofertą szkoleń organizowanych dla pracowników ale również i tych dostępnych „na zewnątrz”. Na uwagę zasługuje również darmowy dostęp do Centrum rekreacyjnego (basen, siłownia, sauna), które podobnie jak należące do Comarch centrum medyczne Imed24, znajduje się na terenie kampusu krakowskiej firmy.

Artykuł ten powstał przy współpracy z firmą Comarch SA. Jest on pierwszym z dziesięciu wpisów jakie ukażą się na blogu w ramach serii „Staż w Comarchu 2018”. Kolejny artykuł ukaże się za tydzień we wtorek 10.04.18. Już teraz zapraszam do lektury.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest