Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Świat z drukarki 3D…

Drukarki 3D to bezapelacyjnie jeden z najważniejszych wynalazków ostatnich lat. Jego rangę można porównać do wynalezienia druku w 1450 roku przez Jana Gutenberga. Pytanie tylko czy przeciętni obywatele są gotowi na tak rewolucyjne zmiany? Po ostatnich wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych coś mi się wydaje, że jednak nie…

Fot: Inhabitat, Flickr | CC.

Fot: Inhabitat, Flickr | CC.

Do tej pory żaden z wynalazków naukowców opracowany ciągu ostatnich lat nie wzbudził tyle kontrowersji co drukarka 3D. Jednak problem ten jest bardzo poważny, bowiem dwójka młodych amerykanów opracowała i wydrukował właśnie za pomocą takiego sprzętu plastikowy pistolet, którym można zabić człowieka! Wszystko bowiem rozchodzi się o fakt iż tego typu broń jest całkowicie niewykrywalna dla jakichkolwiek czujników. Jest to bardzo poważny problem między innymi dlatego, że przy pomocy takich pistoletów można na przykład uprowadzić samolot czy dokonać innego rodzaju aktu terroru. Technologia od bardzo dawna rozwija się szybciej niż prawo co powoduje powstawanie wielu luk wykorzystywanych przez osoby mające skrajne poglądy.

Amerykańska administracja bardzo szybko zareagowała na te doniesienia i natychmiast zabroniła produkcji oraz sprzedaży broni wydrukowanej w drukarce 3D. Co więcej z sieci zniknął plik, który po odczytaniu przez odpowiedni sprzęt umożliwiał stworzenie plastikowego pistoletu. Pytanie tylko na ile to pomoże? Skoro istnieje taka technologia to na pewno osoby, które będą chciały ją wykorzystać nie będą zawracały sobie głowy jakimiś przepisami prawnymi.

Za parę lat drukarki 3D będą ogólnie dostępne podobnie jak dzisiaj komputery. Ciekawe tylko w jaki sposób ich użycie będzie kontrolowane? Jest to sprzęt bez wątpienia dający olbrzymie możliwości, które można wykorzystać na dwa fronty. 

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest