Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Wertykalne sieci społecznościowe #3: Nowa jakość komentarzy

Wspólnie z firmą Joivy postanowiłem przygotować serię wpisów na temat współpracy infuancerów z internautami dzięki tworzeniu dedykowanych sieci społecznościowych. Mam nadzieję, że temat ten Was zainteresuje i zapraszam do lektury trzeciego artykułu z tej serii. Kolejny wpis wyjątkowo ukaże się nie za tydzień ale za dwa – 23 stycznia we wtorek.

Portale internetowe można podzielić na horyzontalne i wertykalne. Horyzontalne portale to strony poruszające różne tematy i często posiadające wiele podstron, na przykład serwis motoryzacyjny, stronę dla kobiet, rodziców, singli. Z kolei wertykalne portale (ang. Vertical Network) są dedykowane dla określonej grupy odbiorców lub konkretnej branży tematycznej, skupiającej wyselekcjonowaną społeczność, np. tylko lekarzy, żołnierzy lub programistów (np. StackOverflow).

Fot: pixelcreatures, CC0.

Komentarze w portalach horyzontalnych charakteryzują się różnorodną grupą dyskutantów – dzieci, dorośli, osoby o rożnych profesjach. Osoby wypowiadające się niekoniecznie mogą znać się na danym temacie. Często komentarze idą w stronę tak zwanego „hejtu”, a główny temat zanika na rzecz mało konstruktywnych kłótni. Inaczej rzecz ma się w sieciach wertykalnych, które naturalnie selekcjonują społeczność. Dzięki temu osoby, które biorą udział w dyskusji względem danego tematu, często posiadają wystarczającą wiedzę by prowadzić konstruktywne rozmowy, podobnie jak ma to miejsce na tematycznych forach. Komentarze w portalach horyzontalnych również są często bardzo słabej jakości z powodu samej natury takich portali / sieci – skupiających każdego. Natomiast w przypadku portali wertykalnych kwestia ta wygląda zgoła inaczej, ponieważ ich natura powoduje, że komentarze i dyskusje cechują się wysoką jakością, gdyż w dyskusjach na portalach wertykalnych bierzemy udział tylko wtedy, gdy rzeczywiście mamy coś wartościowego do powiedzenia.

Nowa technologia, nowe możliwości…

W Joivy – platformie umożliwiającej budowanie tematycznych sieci wertykalnych – został zaprojektowany system umożliwiający przeniesienie dyskusji pod artykułami bezpośrednio do komunikatora. Jest to nowatorskie podejście, dzięki któremu można nie tylko brać udział w rozmowie w czasie rzeczywistym, ale również poznawać nowych i ciekawych ludzi. Użytkownik może prowadzić w Joivy Messengerze dyskusje ze swoimi znajomymi oraz na dany temat z obcymi, ale kompetentnymi ludźmi ze swojej wertykalnej społeczności.

Fot: Joivy.

W Joivy nasze komentarze i otwarte dyskusje są w jednym miejscu – w Messengerze. Można również odpowiadać na swoje komentarze bezpośrednio z Messengera. Komentarze pojawiają się błyskawicznie, bez potrzeby odświeżenia strony. A sama dyskusja pod artykułem na dany temat przypomina dyskusję za pomocą komunikatora.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest