Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

„Zrozumieć programowanie” – recenzja magazynu „Programista” 8/2015

W długie jesienne wieczory każdy na pewno ma sporo wolnego czasu, który może poświęcić między innymi na zagłębienie tajników wiedzy z zakresu programowania. Obowiązkową lekturą z tej tematyki jest oczywiście najnowszy numer magazynu „Programista”, któremu w tym artykule postaram się dokładnie przyjrzeć. No to do dzieła!

programistamag-8-2015

Zrozumieć programowanie…

… to główny temat aktualnego wydania magazynu „Programista”, odnosi się on do książki pod tym samym tytułem, autorstwa Gynvael Coldwind. Pozycja ta w dużej mierze poświęcona jest tematyce programowania współbieżnego. Jeśli więc interesuje was to zagadnienie, a raczej każdy kto na poważnie myśli o programowaniu powinien coś na ten temat wiedzieć to niewątpliwie polecam. W aktualnym numerze możecie się właśnie zapoznać z przedpremierowo opublikowanym rozdziałem z tej pozycji.

Boost.Corner:CircularBuffer

W tym miesiącu mamy kolejną część artykułu z serii „Boost.Corner”, która omawia jedną z największych bibliotek programistycznych dla C++. Artykuł ten jest bardzo fajnie napisany z różnymi praktycznymi przykładami oraz został podzielony na 4 główne części. Minusem niestety jest to, że nie każdego może zainteresować akurat ściśle poruszana w tym wydaniu tematyka, a kupując tylko ten numer nie mamy dostępu do poprzednich edycji.

Czy „self” jest nowym „this”?

Bardzo ciekawy artykuł, który w przystępny sposób wyjaśnia początkującym programistą jeden z najważniejszych aspektów JavaScriptu. Kto na początku swojej nauki tej technologi nie zastanawiał się co tak naprawdę robi magiczne słowo kluczowe „this”, ręka do góry! Chyba nie ma takich osób…

Zaawansowane funkcje systemu Windows 10: śledzenie twarzy

Oczywiście poza materiałami przeznaczonymi zupełnie dla osób początkujących nie zabrakło również czegoś ciekawszego. Osby już trochę obeznane z C# mogą poczytać na temat praktycznego wykorzystania wbudowanej w Windows 10 funkcji rozpoznawania twarzy.

Czy warto sięgnąć po aktualny numer „Programisty”?

Na to pytanie każdy powinien sobie odpowiedzieć sam. Obecny numer jak zresztą każdy inny ma spory rozrzut tematyczny i jeżeli artykuły nie trafią w nasze zainteresowania to raczej będzie to wydatek bez sensu. Warto również zastanowić się nad tym czy materiał, który chcemy przeczytać nie będzie dla nas zbyt oczywisty. W magazynie zostały opublikowane materiały przeznaczone dla osób naprawdę początkujących oraz tych bardzo zaawansowanych na to też trzeba zwrócić uwagę. Poza tym nie mam większych zastrzeżeń, artykuły są naprawdę fajnie napisane z dużą ilością praktycznych przykładów, które można uruchomić na własnym komputerze.

Aktualny numer magazyny „Programista” znajdziecie w kioskach bądź zamówicie na stronie wydawcy: www.programistamag.pl.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest