Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Monstroid 2 – flagowy szablon pod WordPressa od Template Monster

Można by rzecz, że Amerykańska firma Template Monster, zajmująca się produkcją różnego rodzaju szablonów dla systemów CMS swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Jednak nic bardziej mylnego! – jak mawiają niektórzy polscy youtuberzy… Swoim najnowszym flagowym produktem udowadnia, że ma jeszcze sporo do powiedzenia i wychodzi na to, że faktycznie ma rację!

Monstroid 2. Fot: Template Monster.

Tak się akurat złożyło, że zostałem poproszony o przygotowanie od strony technicznej pewnego bloga (który zresztą niebawem wystartuje pełną parą więc nie będę psuł niespodzianki ;)) i potrzebowałem do tego celu jakiegoś fajnego szablonu. Pierwsza myśl to oczywiście przeglądnięcie popularnego sklepu Theme Forest. Szybko jednak okazało się, że żaden z projektów nie spełnia moich być może zbyt wyśrubowanych wymagań. Nie poddając się jednak postanowiłem odezwać się do Pana Janusza Kamińskiego – pracownika PR Template Monster. Po wymianie kilku e-maili zaproponowałem, że przetestują flagowy projekt TM czyli szablon Monstroid 2 pod WordPressa. Prawdę mówiąc nie byłem jeszcze wtedy pewny czy uda mi się coś z niego „wycisnąć”, ale jak to przystało na dobrego marketingowca otrzymałem całą serię pochwał i zalet, które miały rozwiać moje wątpliwości. Teraz po dwóch miesiącach jakie spędziłem na przygotowywaniu wszystkiego muszę przyznać, że była to jedna z najlepszych decyzji.

Klik, klik, klik…

Kiedy zabrałem się za wdrażanie szablonu zaraz po jego pobraniu ze sklepu, przeraziła mnie jedna dość istotna rzecz. Przez pierwsze 30 minut nie mogłem w ogóle ogarnąć tych wszystkich opcji konfiguracyjnych, instalacji oraz listy ok. 30 wtyczek (które jak się później okazało w zasadzie do mojego projektu nie były potrzebne). Sprawy nie ułatwiał również fakt, że miałem ustawione zbyt małe limity czasu wykonywania skryptu na serwerze i dostawałem co chwilę błąd HTTP 500. Jednak po początkowym zamieszaniu udało mi się zażegnać pożar i mogłem przystąpić do konfiguracji layoutu strony.

Tutaj było dla mnie sporym zaskoczeniem to, że w zasadzie wszystko mogę ustawić samodzielnie zaznaczając odpowiednie checkbox’y z poziomu panelu administracyjnego wordpressa w zakładce „Wygląd”. Monstroid 2 umożliwia w zasadzie dowolne zdefiniowanie wyglądu całej strony oraz poszczególnych elementów takich jak nagłówek czy też stopka, topografii, wyglądu poszczególnych podstron etc. Jest tego naprawdę sporo wszystkie te elementy możecie zresztą przejrzeć na demo.

Prawdziwy kombajn do zadań specjalnych

Monstroid 2 czyli flagowy produkt Template Monster jest naprawdę potężnym „kombajnem”, który umożliwia skonfigurowanie, bloga, strony firmowej, strony typu one-page, serwisu informacyjnego etc. mamy tutaj w zasadzie wszystko, możemy nawet uruchomić forum internetowe! Przy tym nie wymaga to od przeciętnego użytkownika napisania ani jednej linijki kodu. Wszystko ustawiamy z poziomu panelu administracyjnego. Warto jednak dodać, że tak potężny szablon będzie wymagał również odpowiednich parametrów na serwerze więc jeśli nie dysponujecie dość dobrym hostingiem to polecam zainteresować się wersją Lite, która de facto dostarcza te same funkcjonalności.

Zalety, wady i cena

Jak już piszę o tym motywie to warto by wymienić o kilku jego zaletach jak i również wadach. Zacznijmy jednak od pozytywów:

 • rozbudowana dokumentacja w formie przystępnej strony internetowej do której mamy dostęp z poziomu przeglądarki,
 • zintegrowana wtyczka Power Page Builder umożliwiająca „budowę” statycznych stron internetowych metodą „przeciągnij i upuść”,
 • dużo różnych opcji konfiguracyjnych dostępnych z poziomu panelu użytkownika,
 • wiele ciekawych widgetów oraz miejsc gdzie można takie widgety umieścić.

Co do wad to w zasadzie mam tylko zastrzeżenia do dwóch rzeczy:

 • brak możliwości skonfigurowania strony wyświetlającej wpis (nie można między innymi usunąć ikony wpisu oraz wyróżnienia pierwszej litery),
 • czasami trochę powolne działanie.

Na koniec wypadało by jeszcze napisać co nieco o cenie, tak więc motyw Monstroid 2 kupicie w internetowym sklepie Template Monster w cenie 75$ lub 255 zł* (stan na moment opracowywania tego artykułu). Cena nie jest zbyt wygórowana jak na możliwości jakie otrzymujemy.

* Podana kwota dotyczy licencji GPLv3 czyli szablon może być wykorzystany do tworzenia dowolnej liczby stron bez żadnych ograniczeń.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (5)

 • Dziękuję za przegląd motywu. ;)

 • Icebox571 pisze:

  Motyw nieaktualizowany od ponad pół roku (obecna wersja 1.3.2). Barak tłumaczenia samego szablonu jak i wtyczek zawartych w szablonie. Dla nie znających angielskiego dość utrudniające pracę.

  • lukas124 pisze:

   Faktycznie brak polskiej wersji językowej może trochę komplikować sprawę, ale z drugiej strony angielski większość zna ;) Co do aktualizacji to faktycznie nie zwróciłem na to uwagi, brak updatów od pół roku może być niepokojący ale myślę, że to chwilowa przerwa, @jkaminski05:disqus może się na ten temat wypowiedzieć…

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest