Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Problem z tworzeniem tabel w WordPressie

Ostatnio miała miejsce aktualizacja systemu WordPress do wersji 4.0. Przyniosła ona szereg usprawnień i zmian ale nie rozwiązała kluczowego problemu z wbudowanym edytorem WYSIWYG.

Chodzi oczywiście o tworzenie tabel, które obecnie jest tylko możliwe poprzez żmudne wklepywanie kodu HTML. Takie rozwiązanie na pewno nie satysfakcjonuje zbyt wielu osób i dokłada niepotrzebnej pracy przy tworzeniu nowych wpisów. Na szczęście kwestię tego niedociągnięcia można rozwiązać w bardzo prosty sposób za pomocą jednej z wielu wtyczek.

Jednym ze sposobów ułatwienia sobie pracy w WordPressie jest instalacja darmowej wtyczki „CKEditor For WordPress”, która zastępuje domyślny edytor w WordPressie na znacznie bardziej rozbudowany. Rozwiązanie to oczywiście ma swoje plusy i minusy. Należy tutaj zaznaczyć, że niektóre opcje w tym edytorze nie są dostępne jak na przykład przycisk automatycznie dzielący wpis na strony, a co najważniejsze jest cała masa wtyczek, które nie współpracują z tym edytorem (jak choćby Crayon).

Drugim, moim zdaniem znacznie lepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest instalacja wtyczki TinyMCE Advanced, która do domyślnego edytora WYSIWYG wbudowanego w WordPressie dodaje kilka przydatnych opcji w tym między innymi tworzenie tabel bezpośrednio w edytorze wizualnym. Dużym plusem tego rozwiązania jest to, że nadal korzystamy z bardzo dobrego wbudowanego edytora z którym większość wtyczek jest kompatybilna.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest