Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Usuwanie „index.php” z adresu URL w WordPressie

WordPress to bez wątpienia jeden z najlepszych darmowych systemów CMS. Dzięki olbrzymiej społeczności może pochwalić się bardzo wieloma ciekawymi funkcjami oraz wieloma wtyczkami ułatwiającymi prowadzenie stron internetowych. Z WordPress korzystają zarówno małe blogi jak i wielkie serwisy internetowe.

WordPress nie jest jednak doskonały i wiele rzeczy wymaga poprawki. Właśnie jednym z takich elementów są adresy URL, które zawsze zaczynają się od „index.php”: www.domena.pl/INDEX.PHP/kategoria/artykul. Wszystko było by pięknie gdyby twórcy WordPressa do generowania linków nie używali by technologii Permalink, a zwykłego .htaccess. Na szczęście istnieje prosty sposób naprawienia tego błędu.

Wystarczy tylko utworzyć plik .htaccess na komputerze zapisać w nim poniższy kod i wysłać na serwer:

<ifmodule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</ifmodule>

UWAGA: Zapisanie pliku o nazwie .htaccess jest niemożliwe na zwykłych systemach operacyjnych w tym na Windowsie więc jego nazwę należy zmodyfikować po zapisaniu w głównym katalogu na serwerze.

Po wykonaniu powyższych wskazówek z adresu URL zniknie nieestetyczny zapis „index.php”. Co więcej zabieg ten poprawia również pozycjonowanie danej strony.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest