Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Widget w WordPressie z najpopularniejszymi postami bez użycia plugin’u

W artykule „Zliczanie liczby wyświetleń postów bez użycia pluginu w WordPressie” opisałem w jaki sposób można zliczać liczbę odsłon danego artykułu przechowując ją w metadanych wpisu. Informacje te można wykorzystać na różne sposoby. Możemy oczywiście po prostu wyświetlić na stronie liczbę odsłon ale możemy również na podstawie tych danych zbudować widget „Najpopularniejsze posty”. W tym artykule pokarzę krok po kroku jak się za to zabrać.

wordpress-581849_1920

Na początku przechodzimy do katalogu szablonu, którego używamy na blogu (np. twentyfifteen) i dla lepszego porządku tworzymy w nim podkatalog o nazwie np. widgets (oczywiście jeśli go nie ma). Następnie w nowo utworzonym folderze tworzymy nowy plik PHP, w którym będziemy budować nasz widget, może on mieć dowolną nazwę ja wybrałem najpopularniejsze-posty-widget.php. Teraz pozostało otworzyć nowo utworzony przez nas plik w edytorze tekstu i przystąpić do pracy.

Zgodnie z dokumentacją www.codex.wordpress.org/Widgets_API tworzenie naszego widgetu rozpoczynamy od wklejenia w pliku najpopularniejsze-posty-widget.php takiego kodu:

To jest szkielet widgetu na którym będziemy dalej pracować.

Strony: 1 2 3 4 5 6

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

guest
0 Komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest