Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

10 Studencki Festiwal Informatyczny już 27-29 Marca w Krakowie!

Już marcu odbędzie się 10 edycja SFI (Studenckiego Festiwalu Informatycznego) organizowanego przez studentów kierunków informatycznych Krakowskich uczelni wyższych (Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego). Konferencja ta jest organizowana nieprzerwanie od 2005 roku i z roku na rok skupia coraz więcej firm z branży IT oraz studentów i licealistów zainteresowanych informatyką.

Fot: SFI.

Fot: SFI.

SFI swoje początki miało bardzo skromne, pierwsza jego edycja została zorganizowana w lutym 2005 roku z inicjatywy studentów Politechniki Krakowskiej przez koło naukowe BIT (AGH), Koło Naukowe Informatyków (PK), Koło Naukowe Informatyki (UEK) oraz Koło Studentów Informatyki (UJ). Na konferencji tej zjawiło się wtedy około 300 osób, kiedy dziś liczba ta zwiększyła się do 3000! Dotychczasowe edycje SFI wspierało bardzo dużo firm z branży IT, między innymi tacy giganci jak Google, Microsoft, IBM, ESET oraz polskie firmy na przykład Comarch. SFI jest imprezą naprawdę dobrze zorganizowaną, a co najważniejsze umożliwia studentom kierunków informatycznych zapoznanie się z ofertą staży oraz praktyk bardzo wielu firm IT, które przecież nieustannie poszukują nowych pracowników.

Choć agenda tegorocznego Festiwalu Informatycznego nie jest jeszcze gotowa to wiadomo, że uczestnicy tego wydarzenia mogą liczyć na prelekcję między innymi:

  • Håkon Wium Lie – współtwórca CSS,
  • Piotra Faliszewskiego,
  • Bruce'a Lawsona.

Wszystkich zainteresowanych informatyką gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Naprawdę warto ;-)

Facebook: www.facebook.com/events/1431898550366991/1468447990045380.
Strona SFI: www.sfi.org.pl.
Agenda: www.sfi.org.pl/agenda.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest