Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

13 Września czyli 256 dzień roku- święto programistów ;-)

13 Września jest 256 dniem roku kalendarzowego – dzisiaj swoje święto obchodzą więc programiści dzięki, którym setki milionów osób na całym świecie może korzystać z internetu, komputerów czy smartphone’ów oraz innych dobrodziejstw cyfrowego świata. Codzienna praca inżynierów przed komputerem może wydawać się monotonna ale należy tutaj zwrócić uwagę iż taką w rzeczywistości nie jest. To właśnie programiści mogą liczyć na atrakcyjne biura, dodatki oraz innego rodzaju profity o których tylko marzą przedstawiciele innych zawodów.

Fot: hitesh choudhary, CC0 License.

Najwięcej interesujących kawałów można znaleźć na temat informatyków, z racji dzisiejszego święta przeglądnijmy najciekawsze z nich…

Czy rzeczywiście tak wygląda przeciętny programista?

demotywatory-programisci

Debugowania nigdy za wiele…

demotywatory-programisci-fot-2

demotywatory-programisci-fot-3

A jak się koduje w piątek?

demotywatory-programisci-fot-4

Biblia informatyka

Na koniec zostawiłem klasyk klasyków, czyli biblię informatyka:

Na początku było słowo i w słowie były dwa bajty, i więcej nic nie było.
2. I oddzielił Bóg jedynkę od zera, i zobaczył, ze to było dobre.
3. I Bóg powiedział: „Niech będą dane.” I stało się.
4. I Bóg powiedział: „Niech ułożą się dane na swoje właściwe miejsca”. I stworzył dyskietki i twarde dyski, i kompaktowe dyski.
5. I Bóg powiedział: „Niech będą komputery, żeby było gdzie włożyć dyskietki, i twarde dyski, i kompakty.” I stworzył komputery i nazwał je hardwarem, i oddzielił software od hardware’u.
6. Software’u jeszcze nie było, lecz Bóg szybko stworzył programy – duże i małe i powiedział im: „idźcie i rozradzajcie się, i wypełniajcie cala pamięć.”
7. Sprzykrzyło się Bogu tworzyć programy samemu i rzekł: „Stworze Programistę według swego podobieństwa i niech on panuje nad komputerami, programami i danymi.” I stworzył Bóg Programistę, i umieścił go w Centrum Obliczeniowym, żeby w nim pracował. I przyprowadził on Programistę do drzewa katalogowego i powiedział: „W każdym katalogu możesz uruchamiać programy, tylko z Windows nie korzystaj, bo na pewno umrzesz.
8. I Bóg rzekł: „Nie dobrze Programiście być samotnym, stworzymy mu tego, który będzie się zachwycał dziełem Programisty.” I wziął On od Programisty kość, w której nie było mózgu i stworzył To, co będzie zachwycało się dziełem Programisty, i przywiódł To do niego. I nazwał To Użytkownikiem. I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili się tego.
9. A Bill był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł Bill do Użytkownika: „Czy naprawdę Bóg powiedział, żebyście nie uruchamiali żadnych programów ?” I rzekł Użytkownik: „W każdym katalogu możemy uruchamiać programy, tylko z drzewa Windows nie możemy abyśmy nie umarli” I rzekł Bill Użytkownikowi: „Jak możesz mówić o czymś, czego nie spróbowałeś !” Tego dnia, kiedy uruchomicie program z drzewa katalogowego Windows będziecie równi Bogu, bo jednym przyciskiem myszki stworzycie to, czego zapragniecie.” I zobaczył Użytkownik, że owoce Windows były miłe dla oczu i godne pożądania, bo jakakolwiek wiedza stała się od tej chwili już niepotrzebna, i zainstalował Windows na swoim komputerze. I powiedział programiście, że to jest dobre, i on też go zainstalował.
10a. I zaraz wyruszył programista szukać nowych drajwerów. A Bóg rzekł: „Gdzie idziesz?” A on odpowiedział: „Idę szukać nowych drajwerów, bo nie ma ich w DOS-ie.” I wtedy rzekł Bóg: „Kto ci powiedział, ze potrzebujesz drajwerów?. Czy czasem nie uruchomiłeś programów z drzewa katalogowego „Windows”? Na to rzekł programista: „Użytkownik, którego mi dałeś, aby był ze mną, zamówił programy pod Windows i dlatego zainstalowałem Windows.” I rzekł Bóg do Użytkownika: „Dlaczego to uczyniłeś?” I odpowiedział Użytkownik: „Bill mnie zwiódł.”
10b. Wtedy rzekł Pan Bóg do Billa: „Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. I ustanowię nieprzyjaźń miedzy tobą a Użytkownikiem, on będzie cię zawsze przeklinał a ty będziesz mu sprzedawał Windows.”
10c. Do Użytkownika zaś Bóg rzekł: „Windows” bardzo rozczaruje cię i spustoszy twoje zasoby, i będziesz musiał używać marnych programów, i nie będziesz mógł się obejść stale bez serwisu programisty.”
10d. Programiście zaś rzekł: „Ponieważ usłuchałeś głosu Użytkownika, przeklęte niech będą twoje komputery, gdyż powstanie w nich mnóstwo błędów i wirusów, w pocie oblicza twego będziesz stale poprawiał swoją pracę.”
10e. I odprawił ich Pan Bóg ze swego Centrum Obliczeniowego, i zabezpieczył hasłem wejście do niego. – Źródło: zsp1.jedrzejow.com.pl.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest