Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Patronat medialny: 18. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego w Krakowie – 30.03-1.04!

Studencki Festiwal Informatyczny, czyli międzynarodowa konferencja organizowana od 2005 roku przez studentów, czterech krakowskich uczelni — Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Co roku zrzesza setki pasjonatów informatyki, studentów, wykładowców oraz pracowników firm technologicznych. SFI gości znane osoby z międzynarodowego świata IT. Sam jako student informatyki na UJ, miałem okazję wielokrotnie brać udział w tym wydarzeniu i doskonale pamiętam choćby prelekcje Pana Thomasa H. Cormen’a – autora słynnej książki „algorytmicznej biblii” pt. „Wprowadzenie do algorytmów”:

18. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego

Tegoroczna 18. edycja SFI, startuje 30 marca i będzie trwała przez trzy dni do 1 kwietnia. Jak co roku, tak i tym razem, organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych prelekcji – mnie szczególnie zainteresowały poniższe tematy:

  • Jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją?– kilka słów na temat Prompt Engineering’u, wykorzystywaniu modeli językowych, oraz praktycznych przykładach zastosowania AI – prelegent Wojciech Jasiński,
  • 5 milionów stron głównych Onetu – jak działa personalizacja w praktyce? – czyli co nieco o rekomendowaniu odpowiednio dopasowanych treści użytkownikom za pomocą AI – prelegent Piotr Ociepka,
  • Jak dzisiaj uczyłbym się programowania? – to temat, który zaciekawił mnie z czysto zawodowo-blogerskiego punktu… Kamil Brzeziński opowie o swoich przemyśleniach na temat dostępnych w dzisiejszych czasach możliwościach nauki programowania,
  • Mapa dobrych praktyk wytwarzania oprogramowania – o dobrych wzorcach pisania kodu, nigdy za wiele. Podczas tego wykładu – Dawid Perdek – przedstawię swoją programistyczne błędy i pomysły na ich rozwiązanie.

Dodam oczywiście, że konferencja odbywa się w całości offline, a jej tegorocznym gospodarzem jest Uniwersytet Jagielloński. Zainteresowane osoby, zapraszam do odwiedzin Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33 w Krakowie.

Kompletną agendę oraz więcej informacji odnośnie wydarzenia, można znaleźć na stronie sfi.pl.

18. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego, została objęta patronatem medialnym przez bloga StrefaKodera.pl.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest