Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Czy jest możliwe stworzenie sieci światłowodowej o nieograniczonej przepustowości? Już niedługo może to być standardem..

Spółka Hawe właśnie zapowiedziała rozpoczęcie prac nad projektem świadczenia dostępu do internetu gospodarstwom domowym za pośrednictwem sieci światłowodowej o nieograniczonej przepustowości. Czyżby szykowała się rewolucja na Polskim rynku telekomunikacyjnym?

Fot: Tom Raftery, Flickr | CC.

Fot: Tom Raftery, Flickr | CC.

Jeżeli do tej pory nic nie słyszeliście na temat spółki Hawe to nie myślcie, że przegapiliście jakieś newsy z branży telekomunikacyjnej. Firma ta co prawda działa na rynku od kilku lat ale pracuje „na zapleczu” i odpowiada głównie za serwisowanie i sprzedaż sieci światłowodowych. Prezes Hawe postanowił jednak zwiększyć ofertę swojej firmy o świadczenie usług polegających na oferowaniu większej prędkości dostępu do globalnej sieci. Oczywiście jeżeli zdecydujecie się za pośrednictwem swojego operatora z którym macie podpisaną umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz montaż sieci światłowodowych w swoim domu przez Hawe to przypadkiem nie myślcie że będziecie mieli limitowaną prędkość dostępu do internetu. Przynajmniej na razie będzie to 100 MB/s. Co prawda tego typu oferty ma bardzo wiele firm ale niestety z usług tych nie mogą skorzystać wszyscy zainteresowani klienci zależy to bowiem od różnych technicznych czynników.

Oferta ta nie jest skierowana tylko do mieszkańców dużych miast oraz bloków wielorodzinnych. Dostęp do szybkiego internetu będą też mieli mieszkańcy wsi oraz domów jednorodzinnych:

Jeśli na danym odcinku będzie co najmniej kilku klientów i kilka domów, z całą pewnością inwestycyjnie będzie się to opłacało. – Prezes zarządu Hawe S.A.

Źródło: Newseria.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest