Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Edward Snowden będzie pracował dla Rosyjskiego odpowiednika Facebooka?

Były informatyk Amerykańskiej Agencji Wywiadowczej na brak zainteresowania mediów oraz przyszłych pracodawców nie powinien narzekać. Chwilę po otrzymaniu azylu politycznego przez Rosję dostał już pierwszą ofertę pracy skierowaną przez założyciela największego serwisu społecznościowego na bliskim wschodzie.

Fot: Meo Hav | CC.

Fot: Meo Hav | CC.

Właściciel Rosyjskiej społecznościówki Vkontakte określanej mianem „Rosyjskiego Facebooka” zamierza zatrudnić Edwarda Snowdena na stanowisku programisty. Były Amerykański analityk miałby zajmować się ochroną danych osobowych kilu milionów internautów korzystających z serwisu Vkontakte. Na razie nie wiadomo czy były informatyk NSA przyjmie ofertę pracy ale pewne jest, że od tej decyzji będzie uzależniona przyszłość zarówno CEO Vkontakte oraz całego serwisu. Jeżeli dojdzie do podpisania umowy to portal ten zamknie sobie tym sposobem drogę do jakiekolwiek udziałów na Amerykańskim rynku.

Serwis Vkonakte (W kontakcie) odwiedza miesięcznie 46 milionów unikalnych użytkowników głównie z Rosji, Ukrainy, Kazachstanu i Białorusi. Jego bazy danych zawierają informacje o 210 milionach internautów. Co ciekawe portal ten w Rosji jest popularniejszy od Facebooka i nic nie zapowiada na to żeby miało się coś zmienić w tej kwestii. Vkontakte używa bardzo wiele znanych osób między innymi aktor Tom Cruise czy raper Eminem.

Edward Snowden

Edward Snowden (ur. 21 czerwca 1983 w Elizabeth City) – amerykański whistleblower, były pracownik CIA i NSA, który ujawnił na łamach prasy informacje o PRISM, programie inwigilacji prowadzonym przez NSA, polegającym na monitorowaniu na szeroką skalę skrzynek mailowych, połączeń telefonicznych obywateli oraz serwisów społecznościowych. Poszukiwany przez USA pod zarzutem ujawnienia tajemnic państwowych i szpiegostwa.

Vkontakte

W Kontaktie (ros. В Контакте, pol. W Kontakcie) – serwis społecznościowy, rosyjski odpowiednik serwisu Facebook lub polskiego nk.pl. Według danych portalu Alexa, pierwszy pod względem liczby odwiedzin serwis internetowy w Rosji i Ukrainie, drugi na Białorusi i w Kazachstanie.

Początkowo powstał jako portal dla studentów i absolwentów wyższych uczelni. Obecnie użytkowany przez ogół społeczeństwa. Jest głównym konkurentem portalu społecznościowego Odnoklassniki.ru, którego pobił w styczniu 2011, gdy na stronę W Kontakcie weszło 13,09 mln użytkowników, a na stronę Odnoklassniki.ru – 11 tys. mniej.

Źródło: Wikipedia.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest