Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Koniec kosmicznej przygody… Astronauci wracają z międzynarodowej stacji kosmicznej!

Międzynarodowa stacja kosmiczna to niewątpliwie jeden z największych projektów NASA z którym naukowcy wiążą olbrzymie nadzieje. Jednak powrót na ziemię między innymi astronauty Chrisa Hadfielda zamknął pewien rozdział w historii badań kosmicznych…

Fot: Chris Hadfields

Fot: Chris Hadfields

Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wymienia się co jakiś czas. Jednak nigdy w historii badań kosmicznych nie dowiedzieliśmy się tyle o „życiu w kosmosie” co w ciągu ostatnich tygodni za sprawą byłego już dowódcy ISS, Kanadyjskiego astronauty Chrisa Hadfielda. Filmiki nagrane przez niego na pokładzie Stacji Kosmicznej są umieszczone w internecie między innymi na kanale Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej oraz NASA. Myślę, że jest to bardzo ciekawy materiał dla wszystkich fanów kosmicznych badań i nowych technologii.

Astronauci w nocy z 13 na 14 Maja naszego czasu opuszczą międzynarodową stację kosmiczną i udadzą się na pokład statku kosmicznego „Sojuz”, który zabierze całą załogę z powrotem na Ziemię. Profil dowódcy już byłej zmiany ISS na portalu Twitter śledziło ponad 700 000 internautów natomiast na Facebooku dostał on 250 000 kliknięć „Lubię to!”. Po serii filmików jakie trafiły do sieci zainteresowanie badaniami kosmicznymi w śród młodych osób jeszcze bardziej wzrosło. Nie ma zresztą w tym nic dziwnego bowiem kosmos od zawsze był interesujący. Ciekawe tylko kto tym razem trafi na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mam jednak nadzieję, że NASA nie zrezygnuje z publikacji kolejnych filmów video.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest