Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Patronat medialny: Bezpłatne warsztaty programowania dla kobiet!

Już po raz drugi Rails Girls Tricity zaprasza dziewczyny do Gdyni na bezpłatne dwudniowe warsztaty programowania.

strefakoderagrafika

22 i 23 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologiczny uczestniczki będą miały szansę poznać tajniki Ruby on Rails i to nie tylko od strony teoretycznej. Podczas warsztatów dziewczyny, pracując w 3 osobowych grupach, zostaną przeprowadzone krok po kroku przez proces projektowania i tworzenia własnej aplikacji. Wsparcia w tym procesie udzielą im doświadczeni mentorzy, którzy na co dzień pracują w branży IT.

Pod koniec weekendu każda z grup będzie mogła pochwalić się gotowym produktem, a uczestniczki praktycznymi umiejętnościami, które mogą wykorzystać w dalszym rozwoju.

Podczas warsztatów na dziewczyny czekają też inspirujące wykłady zaproszonych gości, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i sukcesach, a co najważniejsze wskażą dalsze możliwości rozwoju w branży IT.

Warsztaty Rails Girls Tricity to doskonałe miejsce na start w IT!

Kto może wziąć udział?

Wszystkie dziewczyny i kobiety z podstawową znajomością obsługi komputera i Internetu. Jedyne czego potrzebują to sprawne laptopy, chęć do nauki i dużo pozytywnej energii.

Zapisy ruszają już 16 września na stronie www.railsgirlstricity.pl i potrwają do 30 września.

Jak wyglądała poprzednia edycja?

Pierwsza edycja warsztatów Rails Girls Tricity odbyła się 5 i 6 marca 2015 roku w Gdyni i od samego początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy otrzymali ponad 730 zgłoszeń, z których mogli wyłonić tylko 42 najbardziej zmotywowanych uczestników. Wielu z nich wykorzystało swoją szansę i po warsztatach kontynuuje naukę Ruby on Rails, tworząc aplikacje dla siebie i swoich firm.

Czym jest inicjatywa Rails Girls?

Rails Girls to międzynarodowa społeczność, której celem jest inspirowanie, motywowanie i zachęcanie kobiet do rozwoju w branży IT. Pierwsze warsztaty zorganizowane zostały w 2010 roku w Finlandii. Od tego czasu odbyło się ponad 230 warsztatów na całym świecie. W Polsce inicjatywa działa w 10 różnych miastach.

Chcesz być na bieżąco?

Zajrzyj na facebook’a www.facebook.com/RailsGirlsTricity.
lub stronę  www.railsgirlstricity.pl.

Warsztaty te zostały objęte patronatem medialnym przez bloga StrefaKodera.pl.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

  • JamesLewn pisze:

    Jedna z coraz liczniejszych form dyskryminacji/faworyzowania dziewczyn. O ile się orientuję, to panie oczekują równego traktowania. Jako męski student PG nie mogę wystartować, booooo… jest za mało kobiet w IT i trzeba je dodatkowo nęcić, bo na normalne kursy się nie dostaną? WTF! Dobrze, że napisałeś taki artykuł, przynajmniej nie musze pisać tego na ich fanpage.

    • Rails Girls Tricity pisze:

      Hej, na warsztaty przyjmujemy także panów, nikogo nie dyskryminujemy. Poza tym wśród trenerów przeważają mężczyźni i jakoś nie mają z tym problemu, że większość uczestników stanowią kobiety. Także jeśli masz ochotę nauczyć się czegoś nowego – to zapraszamy.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest