Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Patronat medialny: Finał X Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

W dniach 20-22 maja 2016 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni odbyła się X Jubileuszowa edycja Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Talent z Gdyni, wspierane przez firmy Glencore Sp. z o.o. i Comtegra Sp. z o.o., a także Akademię Marynarki Wojennej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdynia, Pan Wojciech Szczurek, natomiast cała Olimpiada realizowana była na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego: „Organizacja i przeprowadzenie olimpiad dla uczniów gimnazjów z matematyki, informatyki i języka angielskiego w latach szkolnych 2014/2015, 2015/2016”.

IMG_6998

Finał Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów odbył się w dwóch kategoriach – indywidualnej i drużynowej. W zawodach indywidualnych udział wzięło 67 uczniów zakwalifikowanych na podstawie wyników dwóch poprzednich etapów, którzy w finale zmierzyli się z trzema trudnymi zadaniami z zakresu algorytmiki. Natomiast w zawodach drużynowych wystartowało 12 drużyn, których zadaniem było rozwiązanie ośmiu problemów algorytmicznych o zróżnicowanej trudności. Uczestnicy z całej Polski mieli okazję  nie tylko sprawdzić poziom swojej wiedzy i umiejętności w zakresie programowania, ale także nawiązać nowe kontakty z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

IMG_7008

Zwycięzcą zawodów indywidualnych okazał się Bartłomiej Wacławik z Krakowa – uczeń Gimnazjum nr 16 im. Stefana Batorego. W zawodach drużynowych najlepsi okazali się Sudoersi z Lublina (Prywatne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi) w składzie: Marek Skiba (kapitan), Jagoda Bracha, Stanisław Gutowski i Paweł Pawłowski.

IMG_6972W uroczystości wzięli udział uczestnicy Olimpiady, ich rodzice i opiekunowie, nauczyciele, a także zaproszeni goście: Pani Katarzyna Hall – , Prezydent Gdyni ds. Innowacji Michał Guć, Monika Kończyk Pomorski Kurator Oświaty, kmdr Andrzej Żak z Akademii Marynarki Wojennej (szef zakładu informatyki) oraz Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego, Wiesław Kosakowski.

IMG_6926

Duże zainteresowanie Olimpiadą Informatyczną Gimnazjalistów  oraz zmiana programowa dotycząca wprowadzenia nauczania programowania do szkół, dają nadzieję na rozwój informatyki w Polsce.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest