Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Ponad 2000 uczniów szkół podstawowych w całej Polsce od września będzie uczyć się programowania. Oczywiście nie dzięki rządowi ale firmie Samsung…

Program „Mistrzowie Kodowania”, który ruszy już od Września tego roku jest jednym z pierwszych kroków do poprawy poziomu nauczania informatyki w szkołach. Ciekawi mnie tylko jak do tego wszystkiego podejdą nauczyciele i czy przypadkiem nie niechęcą dzieci do nauki informatyki? Mam jednak nadzieję, że projekt ten odniesie pozytywny sukces.

mistrzowie-kodowania-samsung

Nuka programowania i ogólnie informatyki w Polskich szkołach kuleje właściwie od momentu wprowadzenia tego przedmiotu do nauczania. Już kilka razy próbowano coś z tym fantem zrobić ale jeszcze nikomu to się nie udało być może w końcu dzięki wspólnym wysiłkom firmy Samsung, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Stowarzyszeniu ''Rodzice w Edukacji'' wreszcie coś zostanie poprawione w tej kwestii. Program „Mistrzowie kodowania” swoim zasięgiem podczas edycji pilotażowej obejmie 34 szkoły w 16 województwach, 70 nauczycieli i ponad 2 tysiące uczniów. Co ciekawe został on skierowany do najmłodszych czyli dzieci ze szkół podstawowych chodzących do klas od IV do VI. Będą oni na lekcjach informatyki poznawać pseudo język – SCRATCH opracowany przez naukowców z MIT co doskonałym wstępem do prawdziwej informatyki i programowania.  

Więcej na ten temat znajdziecie na poniższym filmie:

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest