Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Program „Mistrzowie Kodowania” organizowany przez Ministerstwo Edukacji oraz Samsung obchodzi właśnie pierwsze urodziny!

Dokładnie roku temu wystartował ogólnopolski program Mistrzowie Kodowania zainicjowany przez firmę Samsung. W całej akcji wzięło udział prawie 20 000 osób, 5 000 dzieci, których przez tajniki programowania przeprowadzało 250 nauczyli. 120 szkół zdecydowało się nadal rozwijać swoje kompetencje w zakresie nowoczesnych technologi oraz programowania. Oby tak dalej!

logotyp-mk

Zeszłoroczna inicjatywa „Mistrzowie Kodowania” przygotowana przez Samsung Electronics Polska wraz z Partnerami osiągnęła niesamowity sukces zarówna na polu edukacyjnym jak i medialnym. Kaganek programistycznej oświaty w pilotażu poniosły 34 szkoły z całej Polski wskazane przez Partnerów: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji”. Całe trzy miesiące ciężkiej nauki pokazały, że zapoznawanie dzieci w szkołach z podstawami programowania jest potrzebne i pożądane przez uczniów. Udowodniła to zresztą frekwencja w pierwszej edycji programu, która przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów – swój akces zgłosiło aż 120 szkół z całej Polski! Niemal 5000 uczniów pod okiem 250 nauczycieli z 16 województw zgłębiało tajniki „trzeciego języka”, tworząc gry, aplikacje i pokazy multimedialne w Scratch’u – intuicyjnej platformie stworzonej przez specjalistów z renomowanego Massachusetts Institute of Technology. Dzięki tej metodzie młodzi programiści mogli tworzyć swoje aplikacje w formie zabawy zamiast zwykłego klepania kodu co mogło by być trochę nudne dla dzieci w tym wieku. W Scratch’u młodzi Mistrzowie przesuwają klocki przypisane konkretnym funkcjom, osiągając efekt swojej pracy w czasie rzeczywistym, co dla uczniów szkół podstawowych ma niebagatelne znaczenie. Rozrywka przed komputerem to jednak nie jedyny benefit dla dzieci. Dzięki bezpłatnym zajęciom organizowanym w ramach programu Mistrzowie Kodowania, uczniowie rozwijają swoje kompetencje w dziedzinie STEM (science, technology, engineering, mathematics), analizując informacje, ćwicząc kreatywność, rozwiązując problemy i wykorzystując nowoczesne technologie. Te umiejętności z pewnością zaowocują w przyszłości, kiedy Mistrzowie będą wchodzić na rynek pracy.

Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że nasz program zyskał taką popularność wśród uczniów i nauczycieli i takie wsparcie wśród przedstawicieli władz. – mówi Blanka Fijołek, Senior CSR & Sponsorship Manager Samsung Electronics Polska. – Cały czas wsłuchujemy się w opinie uczestników programu, aby nasz program był jeszcze bardziej atrakcyjny i pomógł wprowadzić polską szkołę w świat nowych technologii. Mamy nadzieję, że wraz z drugą edycją, która rozszerzona jest też o szkoły gimnazjalne, uda nam się na dobre zakorzenić programowanie w planie zajęć szkolnych. Dziękujemy wszystkim, którzy od początku są z nami i wspierają nas w tej misji.”

Szkoły zainteresowane udziałem w II edycji programu Mistrzowie Kodowania mogą zgłaszać się jeszcze do 10 września. Regulamin rekrutacji i wszystkie informacje potrzebne do zarejestrowania placówki znajdują się na stronie www.mistrzowiekodowania.pl/rejestracja-do-programu.

Źródło: Samsung.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest