Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Przez przerwę techniczną Allegro będzie wyłączone na 6 godzin!

W Internecie pojawiła się dość ciekawa informacja podana przez pracowników Allegro, którzy poinformowali iż jeden z największych serwisów aukcyjnych w Polsce zostanie wyłączony na bagatela 6 godzin! Oczywiście nie z powodu ataku cyberprzestępców będzie to po prostu zwyczajna przerwa techniczna.

Fot: magro_kr, Flickr | CC.

Fot: magro_kr, Flickr | CC.

Jakiś czas temu (nie pamiętam dokładnie kiedy) usługi Google nie działały bodajże przez 5 minut. Konsekwencje tego przestoju były naprawdę poważne i nie wiązały się tylko i wyłączenie ze stratami finansowymi ale również spadkiem ruchu w sieci. Biorąc pod uwagę iż było to tylko parę minut spróbujcie sobie wyobrazić co by się stało gdyby portal YouTube, poczta Gamil czy wyszukiwarka Google przestały funkcjonować na bagatela 6 godzin! Skutki takiego stanu rzeczy były by tak poważne iż zachwiało by to równowagą Internetu na ładnych parę miesięcy a może i lat.

przerwa-techniczna-allegro

Administratorzy portalu Allegro (myślę, że nikomu tłumaczyć nie trzeba co to za strona) opublikowali dzisiaj bardzo ciekawe oświadczenie na temat przerwy technicznej do jakiej ma dojść 17 października w godzinach 0:00 – 6:00. Wszystkich zwolenników teorii spiskowych musze zmartwić iż jest to informacja sprawdzona bowiem została opublikowana przez pracowników Allegro.

Jest to pewnego rodzaju fenomen z jakim spotykam się po raz piewszy. Nigdy tak wielki serwis internetowy nie wyłączał swoich serwerów na tak długo – nawet przy aktualizacji oprogramowania czy zmianie layoutu.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest