Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Steve Ballmer odchodzi z Microsoftu, czy to koniec ery interfejsu Modern UI?

Microsoft to jedna z niewielu firm działających w branży IT, która nie boi się nowych wyzwań i olbrzymich zmian. Interfejs Modern UI oraz system operacyjny Windows 8 dokonały na rynku nowych technologii niemałej rewolucji za którą oczywiście ktoś musi zapłacić – padło na CEO Microsoftu Steve Ballmera…

Fot: Javier Domínguez Ferreiro, Flickr | CC.

Fot: Javier Domínguez Ferreiro, Flickr | CC.

Najnowsze flagowe produkty Microsoftu czyli dwa systemy operacyjne Windows 8 oraz Windows Phone 8 może nie przypadły do gustu dużej liczbie osób to jednak zmieniły podejście wielu firm do projektowania interfejsu użytkownika. Kafelki, które zostały wykorzystane choć mają sporo wad to w moim odczuciu były najlepszym rozwiązaniem jakie mógł tylko wprowadzić Ballmer. Oczywiście zmiana ta wywołała olbrzymie poruszenie w branży oraz wielką krytykę ale czy kiedykolwiek przy wprowadzaniu tak olbrzymich zmian na tak wielką skalę udało się komukolwiek uniknąć przewarzających głosów krytycznych? Oczywiście, że nie. Nikt przecież nie lubi zmieniać tego co dobrze działa nawet kiedy zmiany te są na lepsze. Wydaje mi się, że za kilka lat bardzo wiele osób nie będzie umiało obejść się bez nowego interfejsu Microsoftu, a co za tym idzie znacząco wzrośnie sprzedaż produktów tejże firmy. Sukcesy te niestety całkiem niesłusznie mogą zostać przypisane do nowego prezesa korporacji z Redmond choć tak naprawdę wprowadził je Steve Ballmer.

Inwestorzy niezbyt dobrze ocenili pracę obecnego CEO Microsoftu o czym świadczy fakt iż w momencie ogłoszeniu decyzji o odejściu na emeryturę akcje producenta systemu Windows poszybowały znacząco w górę. Mam jednak nadzieję, że to czas zweryfikuje sukcesy, które udało się osiągnąć Steveowi Ballmerowi. Interfejs Modern UI jest naprawdę znakomicie zaprojektowany i co najważniejsze dostosowany do obsługi ekranów dotykowych, które są coraz powszechniej wykorzystywane w bardzo wielu urządzeniach.

Mam nadzieję, że zmiany jakie zaszły ostatnio we flagowych produktach korporacji z Redmond będą dalej rozwijane choć spotkały się z dość sporą krytyką. Swoją drogą ta jak wy oceniacie interfejs Moder UI oraz pracę Steve Ballmera na stanowisku CEO Microsoftu?

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest