Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Thinkspace – czyli wpływ otoczenia na kreatywne myślenie…

Jeżeli lubicie programować i czasami macie problemy z rozwiązaniem jakiegoś błędu lub po prostu brakuje wam pomysłów to powinniście zmienić miejsce w którym pracujecie nad kodem na jakieś bardziej ciekawsze. Sukces gwarantowany!

code

Projekt Thinkspace ma na celu stworzenie specjalnych sal wyposażonych w nowoczesne komputery, siedzenia typu „bean bag” oraz wielkie monitory w których młodzi ludzie mają uczyć się programować. Miejsca te mają być wzorowane na projektach między innymi biur Google oraz innych gigantów branży IT. Tak zaprojektowane pomieszczenia zwiększają kreatywność programisty dzięki czemu pracuje on szybciej, lepiej oraz rzadziej popełnia błędy. Na razie udało się uruchomić dwie takie sale, które dostępne są dla uczniów dwóch szkół w Wielkiej Brytanii ale jak zapewniają autorzy tego pomysłu projekt ten będzie cały czas rozwijany i być może zawita również na Polskie uniwersytety. Co ciekawe w przyszłości ma powstać również portal dla programistów gdzie każdy będzie się mógł dzielić swoją wiedzą. Więcej informacji na temat tej inicjatywy można znaleźć na stronie: www.thinkspace.co.uk.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest