Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Uwierzytelnianie za pomocą hasła i loginu to już przeszłość. Google pracuje nad nowymi rozwiązaniami

Komputery, które używamy w domach mają coraz mocniejsze procesory, a co za tym idzie większą moc obliczeniową. Taki rozwój elektroniki jest naturalny ale powoduje bardzo poważne zagrożenie związane z przestarzałą technologią uwierzytelniania polegającą na podawaniu loginu oraz hasła. Obecnie złamanie tych zabezpieczeń jest coraz prostsze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz super komputerów. Niestety nie wszyscy to rozumieją…

Fot: Marc van der Chijs, Flickr | CC.

Fot: Marc van der Chijs, Flickr | CC.

Google podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego przez TechCrunch zwrócił uwagę na bardzo poważny problem jakim jest dziurawy system uwierzytelnienia. Bardzo wielu internautów nie chce skorzystać z dwuetapowej weryfikacji swojej tożsamości oraz innych rozwiązań uparcie korzystając z loginu i co gorsza krótkiego, prostego hasła. Heather Adkins – jedna z najważniejszych pracownic giganta z Mountain View odpowiedzialna za bezpieczeństwo wyraziła głębokie zaniepokojenie mentalnością większości osób, które ułatwiając sobie życie używają w wielu usługach te same loginy oraz hasła. Co ciekawe stwierdziła ona również iż w samym Google tego typu sposób uwierzytelniania jest już przeżytkiem.

Google zachęca wszystkich aby włączyli dwuetapową weryfikację w swoim koncie zabezpieczając się tym sposobem przed potencjalnym atakiem hackerów. Niestety większość osób choć chciała by mieć lepiej zabezpieczone swoje konto to obawia się tutaj podania swojego numeru telefonu Google. Po ostatnich wyciekach na temat Amerykańskiej Agencji Wywiadowczej – NSA te wątpliwości naprawdę rozumiem. Gigant z Mountain View powinien najpierw jasno sprecyzować zasady swojej polityki prywatności oraz określić, które dane wykorzystywane są przez algorytmy dobierające reklamy do poszczególnych osób, a dopiero potem zabrać się za poprawę bezpieczeństwa swoich systemów.

Źródło: TechCrunch.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest