Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Wielki sukces banku PKO BP i aplikacji IKO!

Elektroniczne formy płatności w Polsce są coraz bardziej popularne. Nie ma zresztą w tym nic dziwnego bowiem znacznie wygodnie płaci się bezdotykową kartą płatniczą niż gotówką. Świat jednak idzie do przodu i pewnie już za parę lat karty płatnicze tak samo jak gotówka odejdą do lamusa…

pkobp

Z mobilnej aplikacji banku PKO BP korzysta już 30 tysięcy użytkowników. Jest to imponujący wynik zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę fakt iż usługa ta jest dostępna na rynku zaledwie od 2 miesięcy! W całej Polsce płatności IKO są akceptowane w 35 tysiącach terminali płatniczych, w 2700 bankomatach PKO Banku Polskiego, a wkrótce także w bankomatach Euronet. Telefonem z aplikacją IKO można również zapłacić w kilku tysiącach sklepów internetowych.

Tak szybki rozwój samej aplikacji, a także dynamiczny przyrost klientów korzystających z IKO nie byłby możliwy bez zapewnienia całemu systemowi maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Aplikację IKO stworzyliśmy zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w technologiach mobilnych, dbając jednocześnie o to, aby korzystanie z niej było proste, wygodne, szybkie i intuicyjne – podkreśla Piotr Alicki, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za obszar informatyki i usług.

Klienci korzystający z IKO najczęściej wypłacają telefonem gotówkę z bankomatów, ale popularne są także transakcje w sklepach i przelewy na numer telefonu. Aplikację IKO najczęściej aktywują posiadacze rachunków z oferty podstawowej: PKO Konta za Zero, PKO Konta bez Granic oraz Superkonta Oszczędnego (łącznie 57%). 21,5% wszystkich użytkowników aplikacji IKO to uczniowie i studenci (posiadacze PKO Konta Pierwszego, Superkonta Graffiti, PKO Konta dla Młodych i Superkonta Student). Transakcji z IKO dokonują również klienci bankowości osobistej i prywatnej (21%).

Klienci banku PKO BP dokonują mikropłatności, jak również transakcji na znacznie większe kwoty. Jeden z klientów wypłacił w bankomacie za pomocą aplikacji IKO aż 4 000 złotych, zaś średnia wartość przelewu na telefon wynosi prawie 120 złotych. Modele telefonów, na których IKO jest najczęściej aktywowane, to iPhone, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S II oraz Sony Xperia J.

Źródło: PKO BP.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest