Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Zenbox.pl ma poważny problem związany z utratą zaufania przez bardzo wielu klientów

Od kilku dni w internecie można przeczytać newsy na temat ataku hackerskiego, który uniemożliwia płynne korzystanie z hostingu Zenbox oraz polskiej chmury Oktawave. Choć technicy bardzo dobrze dają sobie radę z nadzwyczajnym zwiększeniem ruchu, to jednak pewnych problemów nie da się tak łatwo zatuszować…

zenbox

Zenbox.pl jest jedną z niewielu Polskich firm, która stosuje bardzo ciekawy sposób rozliczania usług hostingu polegający na płaceniu tylko i wyłącznie za wykorzystany transfer. Klient wykupuje sobie po prostu pakiet UU (unikalnych użytkowników), który po wykorzystaniu w danym miesiącu może zwiększyć lub jednorazowo powiększyć. Opcja ta jest interesująca przede wszystkim dla osób prowadzących serwisy internetowe niecieszące się zbyt dużą popularnością.

Portal ten od kilku dni jest niestety atakowany przez dość upartego hackera, który na cel postawił sobie unieruchomienie zarówno hostingu Zenbox oraz chmury Oktawave. Polscy informatycy do tej pory bardzo dobrze dają sobie rade z odfiltrowaniem ataku choć cyberprzestępca bardzo często zmienia taktykę działania i co najważniejsze dysponuje bardzo dużą siecią botnet.

Cała walka odbywa się na routerach gdzie odfiltrowywany jest atak, serwery więc stoją nienaruszone dzięki czemu żaden z klientów firmy nie musi martwić się o utratę swoich danych. Wszystkie serwisy działają jednak w miarę sprawnie choć czasami da się odczuć małe spowolnienie.

Incydent ten niewątpliwie bardzo zaszkodził reputacji Zenbox choć reakcja firmy była i jest naprawdę wzorowa. Jeżeli zostaną opublikowane jakieś strzegły dotyczące ataku to oczywiście napiszę o nich na łamach niniejszego artykułu.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest