Czytaj kod, naucz się programować!

Jak nauczyć się programować? To pytanie zadaje sobie pewnie mnóstwo młodych osób, które chciały by rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Teraz to będzie jeszcze prostsze!

bill-gates

Wiele osób myśli, że programowania mogą nauczyć się poprzez czytanie przeróżnych książek oraz różnych internetowych kursów na przykład dotyczących tworzenia stron WWW. Mało kto jednak wie, że taki tok rozumowania jest całkowicie błędny. Jeżeli chce się zostać dobrym programistą należy najzwyczajniej w świecie czytać kod! Na początku można oczywiście zacząć od dość prostych programów, a potem przejść do tych trudniejszych kończąc na kodzie źródłowym systemu operacyjnego Ubuntu czy innego projektu o podobnej skali. Dzięki temu będziecie mogli w przyszłości pracować nad podobnymi aplikacjami podczas gdy inne osoby czytające różnego rodzaju książki na temat programowania będą pisać kilku linijkowe aplikacje obsługujące zapisywanie i odczytywanie plików.

Jeżeli nie wierzycie mi na słowo, to może zachęcą was do tego takie osobistości jak Bill Gates (współzałożyciel Microsoftu), Mark Zuckerberg (twórca Facebooka) lub Jack Dorsey (twórca Twittera):

Pisać oraz czytać kod powinien każdy. Mało jednak jest naprawdę dobrych specjalistów w  tej dziedzinie. Dzięki projektowi Code.org może uda się kogoś namówić do studiowania nauk komputerowych. Pamiętajmy jednak, że nie polega to tylko na graniu w gry komputerowe ale jest to naprawdę ciężki przedmiot. Na szczęście satysfakcja z napisanej przez siebie aplikacji, która zmieniła świat jest znacznie większa niż włożony w jej stworzenie trud. Jeżeli już raz zabierzecie się za kodowanie, potem nie będziecie mogli przestać – to działa jak narkotyk…

 Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie projektu: www.code.org. Jeżeli jesteście zainteresowani programowaniem to zapraszam was do działów technicznych niniejszego serwisu oraz do artykułów poświęconych programowaniu. Życzę wszystkim wielu sukcesów i miłej pracy!

Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach, na pewno udzielę na nie odpowiedzi ;)

Przeczytaj również

, , , , , , ,