Życie frontend developera i nowa konferencja DevRing…
Wakacje już powoli odchodzą w zapomnienie, dni stają się coraz zimniejsze, a tegoroczne lato chodź pewnie wielu zapadło w pamięć, dobiega końca. Jesień to też ciekawy czas, czas w którym programiści po miesiącach nudów, wreszcie są w siódmym niebie. To właśnie teraz jesteście pewnie bombardowani ogłoszeniami o przeróżnych konferencjach, eventach i innych okazjach do wirtualnego spotkania. Kalendarz powoli się zapełnia, a w tym roku wybór jest jeszcze większy – nikogo nie ogranicza lokalizacja.
Tym razem moją propozycję kieruję do osób zajmujących się szeroko pojętym frontendem i technologiami pokrewnymi. Wszyscy pasjonaci HTML, CSS, JavaScript, PWA, Vue, Angular, React… powinni koniecznie zarezerwować 6 listopada na udział w evencie organizowanym przez firmę Comarch czyli pierwszej edycji konferencji DevRing!
Tej firmy przedstawiać chyba nikomu nie trzeba? Jest to jedno z największych przedsiębiorstw w branży IT w całości z polskim kapitałem. Lider wielu rozwiązań dostarczających systemy ERP, oprogramowanie telekomunikacyjne, medyczne, bankowe i wiele wiele innych.
Czego możecie się spodziewać? Przede wszystkim ciekawych prelekcji dotyczących budowy nowoczesnych aplikacji mobilnych w PWA, prezentacji na temat Vue Composition API, React Hooks i wiele innych. Do tego dochodzą sesje praktyczne, podczas których, pod okiem wykfalifikowanych mentorów zdobędziecie garść nowej wiedzy.
W tym roku ze względu na wiadomą sytuację związaną z pewnym Chińskim pasażerem na gapę, wydarzenie to odbędzie się – jak zresztą większość – w całości online. Dołączyć może każdy niezależnie od tego, gdzie akurat przebywa. Szczegóły możecie znaleźć na dedykowanej stronie poświęconej konferencji…
Pewnie zastanawiacie się co jeszcze takie wyróżnia ten event, aby warto było do niego dołączyć? Jak podają organizatorzy – praktycy i specjaliści z tej dziedziny programowania zetrą swoją wiedzę w sparingach, podczas których spróbują przekonać uczestników do wyboru swoich racji oraz głosowania na nich i proponowane przez nich rozwiązania – brzmi ciekawie? Warto więc spróbować!
Ciekawi mnie, czy na takich konferencjach faktycznie można pozyskać nową wiedzę i wymienić się doświadczeniami, czy raczej jest to próba podkreślenia swoich osiągnięć. Mam wrażenie, że środowisko programistów jest dość zamknięte i niechętnie dzieli się wiedzą. Czy się mylę?
Można bardzo dużo się dowiedzieć :) A środowisko programistyczne nie jest wcale zamknięte na wiedzę, popatrz ile w internecie jest blogów, podcastów i innych programów gdzie wiele osób dzieli się swoimi doświadczeniami.
Wydaje mi się, że właśnie przez ten specyficzny typ konferencji można się jeszcze więcej dowiedzieć, nauczyć. Dzielenie się doświadczeniami w tym środowisku jest bardzo istotne, nie można się na to zamykać.
Kiedy stworzą nowoczesne przglądarki w Rust, i zastąpią javascript jakimś porządnym językiem? Nowego typescript też nie lubię, to twór microsoftu i w niektórych miejscach jego składnia jest mało czytelna.