Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Kolejna edycja HackYeah już 27 listopada!

HackYeah 2020  to szósta edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie. Najbliższa edycja odbędzie się w sieci, w dniach 27-29 listopada 2020. Bilety są darmowe, a pula nagród przekroczyła 400 000 PLN!

Hackathon zrzesza osoby wyspecjalizowane w przeróżnych językach programowania, a jego celem jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które usprawnią codzienność zwykłych ludzi. Podczas każdej edycji, event skupia wokół siebie kreatywne umysły – osoby biorące udział w HackYeah! noszą w sobie prawdziwą chęć działania i faktycznej zmiany. Dzięki nieocenionym umiejętnościom i błyskotliwym pomysłom uczestników, każda kolejna edycja HackYeah! owocuje nieszablonowymi i praktycznymi rozwiązaniami, które wykorzystują najnowsze technologie do osiągania zamierzonych rezultatów.

Jakie zadania staną przed uczestnikami?

Podczas najbliższej edycji HackYeah! uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach. Wśród nich pojawią się kategorie otwarte, w których można zgłaszać wszelkie pomysły związane z daną tematyką oraz zadania partnerskie, które będą dotyczyć konkretnych zagadnień, ustalonych przez Partnera danego zadania. Podczas HackYeah 2020 kategoriami otwartymi będą:  

  • Zero Waste – kategoria wspierana merytorycznie przez WWF Polska, w której pula nagród wynosi 10 000 PLN
  • Zdrowie – kategoria wspierana merytorycznie przez Fundację Rak’n’Roll Wygraj Życie!, w której pula sięga 10 000 PLN
  • Water Management – kategoria wspierana przez Głównego Partnera, Bank Gospodarstwa Krajowego, w której pula osiągnęła 10 000 PLN

Wśród licznych zadań partnerskich pojawią się:

  • BGK Application Information Center – zadanie autorstwa Głównego Partnera, Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym pula nagród wynosi 60 000 PLN
  • The platform for ESG applications – zadanie autorstwa Głównego Partnera, Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym pula nagród osiągnęła 30 000 PLN
  • Innovation@Amazon Competition | Alexa Skills Kit Partners – zadanie Partnera Technologicznego, Amazon Development Center Poland, gdzie pula nagród to 30 000 PLN
  • Map of reported wild boar sightings – zadanie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pula nagród wynosi 40 000 PLN
  • Follow the river to reach the sea”: increased risk offers detector – zadanie od Ministerstwa Finansów, pula nagród sięga 35 000 PLN
  • “Treasury of the Taxpayer”: app for taxpayers –  zadanie od Ministerstwa Finansów, pula nagród wynosi 35 000 PLN
  • “Digital Tax”: text to digital data converter –  zadanie od Ministerstwa Finansów, pula nagród to 35 000 PLN
  • Game Jam – zadanie autorstwa ARP S.A., pula nagród wynosi 60 000 PLN
  • Threat ALERT – zadanie od UKNF, pula nagród sięga 30 000 PLN

Partnerzy hackathonu nadal pracują nad kolejnymi zadaniami, natomiast łączna pula nagród przekroczyła 400 000 PLN, choć nie jest to ostatnie słowo ze strony organizatorów. Wszelkie nowości dotyczące hackathonu są na bieżąco publikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych: hackyeah.pl, fb.com/hackyeahPL.

HackYeah! – dla kogo?

Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Uczestnicy w ciągu łącznie 40 godzin będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu szeroko pojętej ekologii, zero waste, zdrowia, finansów i innych. Niepodważalną zachętą dla uczestników jest szansa dalszego rozwoju swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w kilkuosobowych zespołach. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, do którego można dołączyć już dziś: https://discord.com/invite/6fUb38V. Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie od wyspecjalizowanych mentorów – dotyczy ono zarówno kwestii technicznych, jak i sposobów wdrażania pomysłów na rozwiązania poszczególnych zadań.

Jakub Kozioł, prezes PROIDEA Sp. z o.o

Organizujemy HackYeah, ponieważ wierzymy, że to właśnie formuła hackathonu eksploruje w całości ogromny potencjał innowacyjnych pomysłów, który drzemie w społecznościach ze świata IT. Zachęcamy do udziału wszystkich tych, którzy mają pomysły oraz chęć i odwagę, by się nimi dzielić oraz wspólnie tworzyć wartościowe rozwiązania. Historia niejednokrotnie pokazała, że hackathon może zmieniać rzeczywistość na lepsze i to jest naszym celem. 

Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

Cieszę się, że sektor publiczny po raz kolejny zaprasza programistów do współpracy przy rozwiązywaniu wyzwań wagi państwowej. Każdy hackathon to czas, kiedy administracja i innowatorzy uczą się wiele od siebie nawzajem pracując nad pożytecznymi dla obywateli rozwiązaniami. HackYeah już wielokrotnie udowodniło, że podczas największego maratonu programowania w Europie ten efekt jest zwielokrotniony.

Coś więcej niż hackathon…

Organizatorzy przekonują, że HackYeah! to więcej niż hackathon – to także wielki festiwal IT. 

Poza kodowaniem:

  • to również niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w licznych i różnorodnych pod względem tematyki webinariach, które będą streamowane na żywo na Facebookowym profilu HackYeah! od 23 do 27 listopada;
  • pojawi się nowość: HackYeahTV! – internetowa transmisja, podczas której będą emitowane najświeższe wiadomości dotyczące hackathonu, wywiady z partnerami i uczestnikami poprzednich edycji, webinaria tematyczne i playlisty;
  • organizatorzy zadbają o utrzymanie festiwalowej atmosfery znanej z pięciu poprzednich edycji hackathonu, tym razem przeniesionego do świata wirtualnego. Możecie spodziewać się rozgrywek online, wielu różnorodnych aktywności i konkursów, dzięki którym miło spędzicie czas podczas tego produktywnego weekendu;
  • uczestnicy będą mogli wziąć udział w turnieju gamingowym;
  • spodziewajcie się niekończących dyskusji  z setkami mentorów i uczestników. Można zawrzeć nowe przyjaźnie lub znaleźć partnerów biznesowych;
  • to idealne miejsce na znalezienie pracy. Wystarczy rozpocząć rozmowę z wybranym Partnerem na jego wirtualnym stoisku lub kanale Discord, by otrzymać komplet informacji odnośnie aktualnie prowadzonych rekrutacji w firmie.

Kto stoi za kulisami? 

Organizatorem wydarzenia jest PROIDEA – firma od lat organizująca wydarzenia kierowane do branży IT, pomysłodawca i producent HackYeah. Wydarzenie wspiera GovTech Polska – program funkcjonujący w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mający na celu angażowanie społeczności we wprowadzanie innowacji do sektora publicznego. Współpracuje z firmami technologicznymi, oraz obywatelami, aby wspólnie unowocześnić administrację publiczną oraz znaleźć sposoby na użycie technologii w realizacji zadań podejmowanych przez Państwo. Głównym Partnerem wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego

Do inicjatywy dołączyło już wiele publicznych i prywatnych instytucji, zarówno polskich jak i międzynarodowych, które dostarczają wiedzę i mentorów do pomocy uczestnikom. Zapraszamy do współpracy media, firmy i organizacje, które mają pomysły na to, jak technologia może usprawnić szeroko pojętą ekologię i zdrowie. 

Hackaton Hackyeah został objęty patronatem medialnym przez bloga StrefaKodera.pl.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (5)

  • Rrrrrr pisze:

    Nieaktualne dane i informacje wprowadzające w błąd. Wpis wygląda jakby był pisany dwa miesiące temu. Od tego wiele się zmieniło.

    • Hej, czy możesz wskazać które konkretne informacje są nieaktualne? Opublikowałem to co dostałem od organizatorów – jeśli coś jest nieaktualne mogę to zweryfikować, ale potrzebuję informacji o co konkretnie chodzi.

      EDIT: Wpis został już zaktualizowany – wszystkie informacje są aktualne :)

      • Kamil pisze:

        Język hakerów to Ruby, ponieważ w nim jest napisany cały ten metasploit? Co sądzicie o Nim i Crystal zastąpią Pythona i Ruby, tak jak Go ma zastąpić Jave? Jest jeszcze Elixir i Idris proste kompilowane języki bez wskaźników z statycznym typowaniem i GC.

      • Łukasz Dudziński pisze:

        Cześć Kamil, Java ma ugruntowaną pozycję na rynku. Ciężko sądzić, żeby nagle wszyscy zaczęli przepisywać dość spore projekty do całkowicie innej technologii. Być może nowe oprogramowanie „korporacyjne” będzie powstawało w przyszłości w jakimś innym języku ale jak na razie nic się na to nie zapowiada.

      • Kamil pisze:

        Wiem, ale na tiobe Jave wyprzedził już dużo prostszy Python, nie lubię go ale mają w nim wprowadzić statyczne typowanie i kompilator JiT jak w Ruby 3.0. Javę też atakuje Kotlin wspierany przez Spring Boot i Scala 3.0 z frameworkami Akka i Play. Oczywiście wszystko może zastąpić Jave na backendzie, gdy wymagana jest olbrzymia wydajność. Czyli Rust, Go, Zig. Mój kolega który pisze backend w starych Szwajcarskich bankach twierdzi, że tam jest dużo kodu napisanego jeszcze w C. Sądziłem, że to tylko język systemowy, a jak widać kiedyś pisano w nim backend.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest